miedź

Lista artykułów

Inwestycje: KGHM zwiększył udziały w spółce Ajax Mining

KGHM Polska Miedź zrealizował prawo opcji nabycia 29 proc. udziałów w spółce KGHM Ajax Mining Inc za 29,9 mln USD od Abacus Mining & Exploration Corporation – dowiedział się portal górniczy nettg.pl z informacji przekazanych przez spółkę. W ten sposób Polska Miedź zwiększyła udziały w spółce do 80 proc.KGHM szacuje nakłady

Polscy górnicy w Chinach i w Mongolii

Komunikat Górniczej Izby Przemysłowo - Handlowej informuje, że zorganizowała ona w dniach 21 – 31 marca 2012 r. misję gospodarczą do Chin i Mongolii. W jej skład wchodzą przedstawiciele Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA, Kompanii Węglowej SA, Katowickiego Holdingu Węglowego SA, Konsorcjum Przedsiębiorstw Robót Górniczych i Budowy Szybów SA,

Prognozy: KGHM zakłada 3,8 mld zł zysku netto w 2012 r.

Rada nadzorcza KGHM Polska Miedź zatwierdziła we wtorek (27 marca) przedłożony przez zarząd budżet spółki na 2012 r. Prognoza wyników oparta na założeniach budżetu zakłada osiągnięcie w br. przychodów ze sprzedaży w wys. 19,418 mln zł i zysku netto 3,804 mln zł - podała spółka."Na istotne zmniejszenie wyniku netto w stosunku do 2011 roku

KGHM - akwizycja kontra podatek

Przez cały kraj, jak długi i szeroki przelała się fala protestów przeciwko „nadmiernemu" opodatkowaniu wydobywanego przez KGHM srebra i miedzi.

1325527182 ekspolatacja zloza polkowice kghm pl

Sejm uchwalił ustawę o podatku od wydobycia niektórych kopalin

 Sejm uchwalił w piątek ustawę o podatku od wydobycia niektórych kopalin; wcześniej wprowadził do niej piętnaście poprawek zgłoszonych przez PO. Ustawa przewiduje opodatkowanie wydobycia miedzi i srebra.Za uchwaleniem ustawy głosowało 231 posłów, 218 było przeciw, a 1 wstrzymał się od głosu.Większość wprowadzonych przez Sejm poprawek to zmiany redakcyjne i

Surowce: więcej złota w Polskiej Miedzi

KGHM Polska Miedź zwiększy produkcję złota do 10,5 tony rocznie. Wpływ na to będzie miał z pewnością dostęp do nowych złóż miedzi w Kanadzie i USA. Drogę do nich otworzyła wczorajsza decyzja akcjonariuszy kanadyjskiej firmy Quadra FNX , którzy zgodzili się na przejęcie przez KGHM Polska Miedź.Quadra FNX jest średniej wielkości spółką górniczą z

KGHM: jest zgoda akcjonariuszy na przejęcie Quadry

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Quadry zgodziło się w Vancouver na przejęcie kanadyjskiej spółki wydobywającej miedź przez polski koncern - podaje Reuters. Za 100 proc. aktywów Quadry KGHM zapłaci ponad 9 mld zł (2,9 mld dol.), czyli niecałe 15 dolarów kanadyjskich za akcję.

Sejm: debata o podatku od kopalin we wtorek

Sejmowa debata nad projektem ustawy wprowadzającej podatek od wydobycia niektórych kopalin została przesunięta na następne posiedzenie sejmu, które rozpocznie się we wtorek - poinformowało biuro prasowe sejmu. Jak informowaliśmy na portalu górniczym nettg.pl na czwartek (16 lutego) samorządowcy i związkowców z Polskiej Miedzi planowali protesty przed