kopalnia biskupice

Lista artykułów

1735819711 terenzabrze

Tereny po dawnej kopalni w Zabrzu będą zagospodarowane

Mieszkańcy zyskają nowe drogi, chodniki i ścieżki rowerowe, a przedsiębiorcy tereny inwestycyjne. Do czerwca 2026 r. obszar po dawnej kopalni Biskupice dostanie nowe życie. Wszystko dzięki podpisanej przez miasto umowie na budowę nowego układu drogowego w rejonie ulic Bytomskiej i Szyb Franciszek wraz z infrastrukturą towarzyszącą - poinformował w komunikacie Urząd Miejski w Zabrzu.