Szukają źródeł geotermalnych w Grodźcu; ruszyły wiercenia
Wiercenia w poszukiwaniu źródeł geotermalnych ruszyły w piątek w Grodźcu koło Bielska-Białej. Wójt Jasienicy Janusz Pierzyna powiedział, że za kilka tygodni będzie już wiadomo, czy jest tam woda i jaką ma temperaturę. Z badań wynika, że może ona sięgać nawet 95 stopni C. - To historyczny moment dla Grodźca i całej gminy Jasienica. Jeśli odwiert przyniesie ciepłą wodę, to