bogdanka

Lista artykułów

Taras miroslaw bogdanka KK

Mirosław Taras: Nie tylko wymiana doświadczeń

Trzy pytania do Mirosława Tarasa, prezesa zarządu Lubelskiego Węgla Bogdanka. Co XI International Mining Forum, które odbyło się w Bogdance, wyróżnia od podobnych konferencji? Najistotniejszą cechą tej konferencji jest to, że jej uczestnikami są albo technicy górnictwa, czyli praktycy, albo producenci - czyli też praktycy - sprzętu wykorzystywanego w technice

Bogdanka konferencja kk 015

Debata: o utrzymywaniu wyrobisk dla ścian strugowych

Dziś (25listopada) w Lubelskim Węglu Bogdanka drugi dzień konferencji z cyklu International Mining Forum „Nowe spojrzenie na technikę i technologię eksploatacji cienkich pokładów węgla kamiennego”. Przedpołudniowa sesja w całości jest poświęcona wykonywaniu i utrzymywaniu wyrobisk korytarzowych dla ścian strugowych. Spojrzenie na to zagadnienie będzie miało

Bogdanka: wymiana doświadczeń w technice strugowej

Od retrospekcji Uli Paschedaga z Caterpillar Global Mining na temat stosowania strugowej techniki wydobycia oraz przeglądu jej dzisiejszego stanu rozpoczęła się w Bogdance merytoryczna część konferencji „Nowe spojrzenie na technikę i technologię eksploatacji cienkich pokładów węgla”. Pierwszą sesję spotkania z cyklu International Mining Forum zdominowały jednak

Bogdanka AZ

Konferencja: w Bogdance o eksploatacji cienkich pokładów

W kopalni Bogdanka rozpoczęła się (24 listopada) trzydniowa konferencja z cyklu International Mining Forum „Nowe spojrzenie na technikę i technologię eksploatacji cienkich pokładów węgla kamiennego”. Organizatorem tego najważniejszego w tym roku branżowego wydarzenia jest Fundacja dla Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w partnerstwie z

Bogdanka kombajn ARC

Bogdanka: w IV kwartale wzrośnie wydobycie

Lubelska Bogdanka spodziewa się znacznej poprawy wyników w czwartym kwartale, a miesięczne wydobycie może przekroczyć w listopadzie i grudniu 600 tys. ton netto - poinformował prezes spółki Mirosław Taras- W czwartym kwartale należy się spodziewać znaczącej poprawy wyników spółki. W listopadzie i grudniu liczymy na kolejne rekordy miesięcznego wydobycia.

Bogdanka: w III kwartale również z zyskiem

Zysk netto Bogdanki, przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej wyniósł w trzecim kwartale 2011 roku 25,9 mln zł - podała spółka w raporcie kwartalnym. Konsensus PAP zakładał zysk netto w III kwartale na poziomie 27,5 mln zł.Oczekiwania analityków co do zysku netto wahały się w przedziale 24-31 mln zł, a mediana wyniosła 28,2 mln zł.Zysk operacyjny

Bogdanka bogdankalublinpl

Bogdanka: ruszyła produkcja w Stefanowie

Średnio 10 tysięcy ton węgla na dobę wydobywa Lubelski Węgiel Bogdanka szybem wydobywczo-wentylacyjnym 2.1 w Polu Stefanów – dowiedział się portal nettg.pl z informacji przekazanych przez spółkę. Jest to wynik docelowy na tym etapie eksploatacji. Próbny rozruch ściany wydobywczej rozpoczęto 1 października br.  Eksploatację pokładu węgla prowadzi tam

Banknoty gielda logos

Bogdanka: sprzedadzą akcje po Nowym Roku?

Lubelscy górnicy nie będą mogli sprzedać swoich akcji 9 grudnia - ustaliła Rzeczpospolita. Niewykluczone, że zyskają do tego prawo dopiero po Nowym Roku.8 grudnia 2009 r. Skarb Państwa sprzedał pierwsze akcje Lubelskiego Węgla Bogdanka. 9 grudnia 2011 r. minie więc okres dwuletniego zakazu sprzedaży, czyli tzw.  lock-upu na pracowniczych akcjach spółki (trzyletni