Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

25.90 PLN (-0.88%)

KGHM Polska Miedź S.A.

323.95 PLN (+0.57%)

ORLEN S.A.

146.00 PLN (+1.86%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (+0.53%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.40 PLN (-0.02%)

Enea S.A.

20.32 PLN (+0.59%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

21.60 PLN (+0.93%)

Złoto

4 505.65 USD (+0.45%)

Srebro

75.90 USD (+2.35%)

Ropa naftowa

108.02 USD (-2.63%)

Gaz ziemny

3.07 USD (-1.35%)

Miedź

6.24 USD (+0.76%)

Węgiel kamienny

123.10 USD (+3.88%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

25.90 PLN (-0.88%)

KGHM Polska Miedź S.A.

323.95 PLN (+0.57%)

ORLEN S.A.

146.00 PLN (+1.86%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (+0.53%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.40 PLN (-0.02%)

Enea S.A.

20.32 PLN (+0.59%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

21.60 PLN (+0.93%)

Złoto

4 505.65 USD (+0.45%)

Srebro

75.90 USD (+2.35%)

Ropa naftowa

108.02 USD (-2.63%)

Gaz ziemny

3.07 USD (-1.35%)

Miedź

6.24 USD (+0.76%)

Węgiel kamienny

123.10 USD (+3.88%)

Szkolenie „Siła wyższa w zamówieniach publicznych”

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa organizuje szkolenie „Siła wyższa w zamówieniach publicznych”

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Ostatnie dwa lata bardzo mocno dotknęły polskich przedsiębiorców, bowiem pandemia SARV-CoV-2 wpłynęła nie tylko na życie codzienne i bieżącą działalność, ale i realizację wielu kontraktów. Również trwająca wojna w Ukrainie, to nie tylko zagrożenie bezpieczeństwa czy kryzys humanitarny, ale i poważne zakłócenia dla prowadzenia działalności biznesowej.

Warto wiedzieć, jakie możliwości w powyższych sytuacjach przewiduje polskie prawo i jakie mogą być  konsekwencje niewykonania lub nieprawidłowego wykonania umowy. Dlatego też Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa postanowiła zorganizować dla przedsiębiorców szkolenie „Siła wyższa w zamówieniach publicznych”.

W jego trakcie omówione zostaną instrumenty przewidziane polskimi przepisami prawnymi, w tym możliwości zastosowania klauzuli siły wyższej, a także ryzyka wynikające z obecnej sytuacji w kontekście realizacji kontraktów. 

Szkolenie odbędzie się 6 kwietnia br. w Hotelu Vienna House Easy Katowice (ul. Sokolska 24, Katowice), a poprowadzi je radca prawny i specjalista w zakresie zamówień publicznych, Dariusz Ziembiński.

Szczegółowy program szkolenia oraz kartę uczestnictwa można znaleźć pod adresem: www.giph.com.pl.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Następna stacja: edukacja. Stacja końcowa: praca w Kolejach Śląskich

Maj to czas egzaminów i wyborów dalszych ścieżek edukacji. Koleje Śląskie, współpracując z trzynastoma szkołami średnimi i uczelniami wyższymi są częścią tego procesu. W dobie dynamicznego rozwoju branży kolejowej w Polsce to konieczność: do końca dekady przewoźnik będzie zatrudniać o 30 proc. więcej pracowników niż obecnie.

PKP Cargo i PKP Intercity trafią na listę spółek o istotnym znaczeniu dla gospodarki?

Ministerstwo Infrastruktury zwróciło się do Stałego Komitetu Rady Ministrów, by rozważyć wpisanie PKP Cargo i PKP Intercity na listę spółek o istotnym znaczeniu dla gospodarki państwa - podał resort w uwagach do projektu rozporządzenia w tej sprawie.

Tauron wypłaci dywidendę w wysokości 20 groszy na akcję

Zwyczajnie walne zgromadzenie Tauronu postanowiło podzielić zysk spółki przeznaczając ponad 350,5 mln zł na wypłatę dywidendy, co daje 0,20 zł na jedną akcję - poinformował w środę Tauron w komunikacie giełdowym.

Ceny gazu w Europie raz rosną, raz spadają, ale są blisko 6-tygodniowego maksimum

Ceny gazu w Europie w środę raz rosną, a raz spadają, ale są blisko 6-tygodniowego maksimum - informują maklerzy.