Szkolenia dla firm z energetyki jądrowej

1729254392 szkolenia

fot: Ministerstwo Przemysłu

Szkolenia zostały zorganizowane na zlecenie Ministerstwa Przemysłu

fot: Ministerstwo Przemysłu

Ponad 120 firm uczestniczyło w specjalistycznych, bezpłatnych szkoleniach „Polski przemysł dla energetyki jądrowej 2024” zorganizowanych na zlecenie Ministerstwa Przemysłu. Szkolenia trwały w dwóch tygodniowych sesjach i zakończyły się 11 października. W sumie wzięło w nich udział 166 osób ze 122 polskich firm - poinformowali przedstawiciele Ministerstwa Przemysłu.

Była to już czwarta edycja tych szkoleń, które w tym roku odbyły się w dwóch sesjach tygodniowych: od 30 września do 4 października oraz od 7 października do 11 października oraz w trzech równoległych grupach tematycznych: budowlanej, elektrycznej i mechaniczno-spawalniczej.

Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele dostawców technologii jądrowych, wykonawców EPC, firm budowlanych i inżynieryjnych, a także organizacji technicznych opracowujących standardy i normy jądrowe.

Szkolenia na zlecenie Ministerstwa Przemysłu zorganizowała Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska, przy współpracy z Górnośląskim Instytutem Technologicznym Łukasiewicz oraz Wydziałem Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Realizacja specjalistycznych szkoleń wpisuje się w strategię Rządu RP, który dąży do maksymalizacji udziału rodzimego przemysłu w Programie Polskiej Energetyki Jądrowej oraz wspiera krajowe przedsiębiorstwa na rynkach międzynarodowych w sektorze jądrowym.

Łącznie od 2022 roku przeszkolono blisko 800 osób z 400 firm.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Zwiedzili EC Szombierki. To była gratka dla miłośników historii techniki i architektury

20 czerwca Bytomianie mieli okazję zobaczyć z bliska, jak postępują prace związane z rewitalizacją Elektrociepłowni Szombierki. Podczas II Dni Otwartych zorganizowanych przez Grupę Arche uczestnicy zwiedzili jeden z najcenniejszych zabytków poprzemysłowych w regionie i poznali plany dotyczące jego przyszłego zagospodarowania.

Wyjątkowa wystawa w Bieruniu. Odkryj fascynujące tajemnice KWK Piast

Na rynku w Bieruniu stanęła plenerowa wystawa „Bieruńsko gruba. Moje miejsce na ziemi”. Ekspozycja, którą można oglądać od 20 czerwca, przedstawia historię KWK Piast oraz losy lokalnej społeczności związanej z zakładem. Prezentowane są na niej materiały archiwalne oraz fotografie autorstwa Tomasza Liboski.

Jacek Korski: Pamiątka z przeszłości, czyli historia niezwykła pewnego kombajnu

W poniedziałek 15 czerwca miałem okazję obserwować pod ziemią w Kopalni Guido w Zabrzu otwarcie i penetrację na zasadach akcji ratowniczej wyrobiska, w którym przypuszczano, że znajduje się prototypowy kombajn ścianowy KDS-1. Na zasadach akcji ratowniczej, bo tak stanowią przepisy górnicze. Takie działanie miało kilka pozytywów - pisze Jacek Korski.

Gotowi na wielką metropolię?

Czescy samorządowcy nalegają na szybkie powołanie do życia metropolii, która połączyłaby Katowice z Ostrawą. Ogłosili to podczas dorocznego, XXXII Spotkania Biznesu Czech, Polski i Słowacji, które odbyło się w ub. tygodniu w ostrawskim magistracie.