KGHM POLSKA MIEDŹ

Kghm

KGHM Polska Miedź S.A. jest zintegrowanym producentem miedzi posiadającym własne surowce mineralne, kopalnie, zakłady wzbogacania rud, huty produkujące miedź w postaci katod i walcówkę miedzianą. Spółka jest największym producentem górniczym miedzi w Europie i należy do elitarnego grona 10 największych producentów miedzi na świecie. Według rankingu World Silver Survey 2025 spółka zajmuje 2. miejsce w globalnym rankingu największych producentów srebra. Należące do KGHM huty posiadają prestiżowe wyróżnienie Copper Mark, będące potwierdzeniem efektywnej i zgodnej z najwyższymi standardami produkcji hutniczej miedzi.

LISTA ARTYKUŁÓW

Planują budowę nowych szybów. Miliardowe koszty inwestycji

Jak wskazał Piotr Krzyżewski, wiceprezes KGHM ds. finansów, miedziowy koncern wybuduje, co najmniej trzy nowe szyby na Dolnym Śląsku. - Jest to konieczność celem zapewnienia dostępu do depozytu oraz zachowania ciągłości produkcji – zaznaczył Krzyżewski. Wiceprezes KGHM ds. finansów Piotr Krzyżewski o planowanych inwestycjach miedziowej spółki mówił podczas konferencji

1731937257 pebeka 011

Nagrody i wyróżnienia dla pracowników górniczej spółki

W piątek, 15 listopada, odbyła się tradycyjna Akademia Barbórkowa organizowana przez Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa. Podczas uroczystości wręczono odznaczenia i dyplomy dla pracowników, którzy wyróżnili się szczególnym zaangażowaniem i osiągnięciami w mijającym roku – poinformowali przedstawiciele PeBeKa. Akademię otworzył prezes zarządu PeBeKa Jacek Kulicki, który

Zarząd KGHM: Dziewięć miesięcy zakończone wzrostem produkcji

KGHM zakończył dziewięć miesięcy 2024 roku z zauważalnym wzrostem produkcji oraz przychodów - powiedział wiceprezes zarządu KGHM ds. rozwoju Zbigniew Bryja podczas piątkowej konferencji prasowej. Produkcja w grupie kapitałowej osiągnęła 544 tys. ton, KGHM osiągnął zysk netto na poziomie 1,271 mld zł. KGHM osiągnął w III kwartałach 2024 roku zysk netto na poziomie 1,271 mld

Nagroda w górniczej spółce. Ile wyniesie i kiedy zostanie wypłacona?

W piątek, 22 listopada, zostanie wypłacona dodatkowa nagroda za trzeci kwartał tego roku w KGHM Polska Miedź. Jej wysokość będzie wynosiła ok. 7 proc. miesięcznego wynagrodzenia. „Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w KGHM Polska Miedź S.A. O/ZG „Polkowice – Sieroszowice” informuje, iż kwota zysku za III kwartał 2024r. wyniesie 2,0 proc. co stanowi ok. 7 proc.