KGHM POLSKA MIEDŹ

Kghm

KGHM Polska Miedź S.A. jest zintegrowanym producentem miedzi posiadającym własne surowce mineralne, kopalnie, zakłady wzbogacania rud, huty produkujące miedź w postaci katod i walcówkę miedzianą. Spółka jest największym producentem górniczym miedzi w Europie i należy do elitarnego grona 10 największych producentów miedzi na świecie. Według rankingu World Silver Survey 2025 spółka zajmuje 2. miejsce w globalnym rankingu największych producentów srebra. Należące do KGHM huty posiadają prestiżowe wyróżnienie Copper Mark, będące potwierdzeniem efektywnej i zgodnej z najwyższymi standardami produkcji hutniczej miedzi.

LISTA ARTYKUŁÓW

1688635783 szyb gg 1 1 kghm

To najgłębszy szyb w Polsce

Dokładnie 1348 metrów ma najgłębsze w Polsce wyrobisko górnicze. To należący do KGHM Polska Miedź szyb GG-1 w Kwielicach. W czerwcu doszło do kluczowego dla tego projektu połączenia szybu z Zakładami Górniczymi Rudna. Jak informuje miedziowy koncern, szyb GG-1 to jedna z najważniejszych inwestycji w historii spółki oraz największy podziemny projekt w branży metali

Silny wstrząs w kopalni i akcja ratownicza

Silny wstrząs odczuwalny był w czwartek, 6 lipca, tuż przed godz. 22.00 w sporej części Zagłębia Miedziowego. Jego epicentrum miało miejsce w podziemnych wyrobiskach kopalni Rudna na Dolnym Śląsku, należącej do KGHM. Wstrząs miał siłę 4,5 w skali Richtera – podało Radio Wrocław. Siedmiu górników po wstrząsie nie wyjechało na początku na powierzchnię. Do kopalni wezwano

1606997364 kghm1

To ma być nowa jakość w kształceniu górników

We wtorek, 4 lipca, w Ministerstwie Edukacji i Nauki (MEiN) zostały podpisane umowy na utworzenie Branżowych Centrów Umiejętności (BCU). Jedno z nich powstanie w Lubinie i będzie kształcić kadry na potrzeby KGHM Polska Miedź oraz innych firm działających w górnictwie miedziowym. Umowę z resortem o wartości 11 mln zł na utworzenie i wsparcie funkcjonowania BCU podpisały Miedziowe

Górnicy z dodatkową nagrodą roczną. W poniedziałek dzień wypłaty

W poniedziałek (3 lipca) pracownicy KGHM otrzymają dodatkową nagrodę roczną. Jej wysokość to 2,4 miesięcznego wynagrodzenia. Ostatnią formalnością konieczną do spełnienia, aby w pracownicy KGHM otrzymali dodatkową nagrodę roczną za 2022 rok było zatwierdzenie ubiegłorocznego sprawozdania finansowego spółki przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Tak też się stało