Strefa energii | Orlen

ORLEM

Grupa ORLEN to zintegrowany multienergetyczny koncern, notowany w prestiżowym światowym rankingu Fortune Global 500. Firma działa na 10 rodzimych rynkach: w Polsce, Czechach, Niemczech, Austrii, na Litwie, Słowacji, Węgrzech, w Kanadzie, Norwegii i Pakistanie. Oferta Grupy ORLEN dociera do ponad 100 krajów na 6 kontynentach. Działalność firmy obejmuje zarówno wydobycie ropy naftowej i gazu ziemnego, jak i przetwórstwo i sprzedaż produktów naftowych, a także wytwarzanie i dystrybucję energii.

LISTA ARTYKUŁÓW

W 2023 r. terminal LNG przyjął 4,66 mln ton skroplonego gazu

Do terminala LNG w Świnoujściu w 2023 r. dotarły 62 dostawy skroplonego gazu, to o cztery więcej niż w 2022 - podał we wtorek Orlen, który jest jedynym użytkownikiem terminala, należącego do operatora przesyłowego gazu Gaz-Systemu. Dodał, że łącznie w ubiegłym roku dostawy LNG drogą morską wyniosły ok. 4,66 mln ton. W 2022 r. dostaw było 58, o łącznym wolumenie 4,4 mln ton,

Wirtualna elektrownia tuż tuż

Grupa ORLEN planuje wdrożenie Wirtualnej Elektrowni – technologii, która umożliwia koordynację źródeł wytwórczych energii na terenie całego kraju za pomocą centralnego systemu sterowania. Inwestycja umożliwi wspólne bilansowanie, optymalizowanie produkcji i raportowanie poszczególnych jednostek wytwórczych, a także zapewni automatyzację wewnętrznych procesów, zwiększając

Orlen wymieni udziały na norweskim szelfie

Należąca do Orlenu spółka PGNIG Upstream Norway wymieni z Wintershall Dea Norge udziały w koncesjach wydobywczych na norweskim szelfie. Ma to poprawić efektywność wydobycia i zwiększyć zasoby Orlenu o 0,4 mld m sześc. gazu - poinformował w środę koncern. Zgodnie z informacjami Orlenu, PGNiG Upstream Norway (PUN) podpisało z Wintershall Dea Norge umowę, zgodnie z którą w zamian

Gaz napędzany OZE

W 2024 r. prawie dwie trzecie gazu wydobywanego przez Grupę Orlen na Norweskim Szelfie Kontynentalnym będzie pochodziło z instalacji zasilanych energią odnawialną dostarczaną z lądu za pomocą podmorskich linii energetycznych - poinformował we wtorek koncern. Według Orlenu, zasilanie energią odnawialną zastosowano dotychczas na złożach: Gina Krog, Ormen Lange i Duva, co pozwoli