Stawiamy na bezpieczeństwo i innowacje

fot: Jarosław Galusek/ARC

fot: Jarosław Galusek/ARC

Wojciech Motyka, dyrektor ds. produkcyjno-technicznych w spółce Conbelts

Taśmy w kopalni są niezwykle istotnym narzędziem pracy, służą bowiem do transportu urobku oraz ludzi. Bezpieczeństwo jest zatem sprawą nadrzędną. Nasze taśmy spełniają wymagania wszystkich obowiązujących
w tym zakresie norm i są stosowane także poza górnictwem węgla kamiennego. Powszechnie używa się ich w różnych gałęziach przemysłu, takich jak górnictwo odkrywkowe, hutnictwo, energetyka i inne. Każda taśma, zanim trafi do klienta, jest dokładnie sprawdzana, zwłaszcza pod względem parametrów fizyko-mechanicznych i wszystkich innych kryteriów gwarantujących bezpieczną eksploatację. Pragnę również dodać, że cały Pion Produkcyjno-Techniczny działa w oparciu o narzędzia Lean Management, czyli technikę pozwalającą sprawnie zarządzać procesem produkcyjnym. 5S, TPM, Kanban i Kaizen to części składowe całego systemu, na które kładziemy szczególny nacisk. Ciągle doskonalimy nasze metody funkcjonowania. Duże oszczędności przynosi nam zwłaszcza system Kanban, umożliwiający prawidłowe gospodarowanie stanami magazynowymi.
Obecnie jesteśmy na etapie wdrażania systemu SMED, który pozwoli skrócić czas przezbrojeń maszyn. Każdy pracownik pionu stanowi bardzo istotne ogniwo całego łańcucha produkcyjnego, który w mojej ocenie jest zgrany i dobrze funkcjonuje.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Cena ropy Brent przekracza 100 USD przy rosnącej eskalacji konfliktu na Bliskim Wschodzie

Ceny baryłki ropy WTI przekroczyła 93 USD, a ropy Brent przejściowo przekroczyła 100 USD za baryłkę po tym, jak prezydent USA Donald Trump zapowiedział dalsze ataki na irańską infrastrukturę w odpowiedzi na działania wspieranych przez Iran Huti.

Rozmowa netTG.pl - odcinek 42 - Mirosława Nykiel | Europosłanka KO

Komisja Europejska przedstawiła propozycję reformy systemu ETS. O tym, co ta zmiana oznacza dla Śląska, polskiego przemysłu i portfeli zwykłych rodzin, rozmawiamy z Mirosławą Nykiel, posłanką Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego. Posłanka mówi o tym, co polska delegacja zdążyła już wywalczyć w Brukseli i o co gra toczy się nadal.

Energia z CCGT Grudziądz popłynęła do krajowej sieci. Ważny etap w kluczowej inwestycji ORLENU

Pierwsza energia z elektrowni gazowo-parowej CCGT Grudziądz trafiła do krajowej sieci elektroenergetycznej. To ważny etap jednej z kluczowych inwestycji ORLENU, która po zakończeniu budowy ma wzmocnić bezpieczeństwo energetyczne Polski.

Zabytkowa kopalnia rośnie. Będzie tam nowy obiekt

Na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku powstaje nowy budynek.