Stanowisko KK Solidarności w sprawie sytuacji w JSW

Jas mos ARC

fot: ARC

W wyniku awarii nikt nie został poszkodowany

fot: ARC

Obradująca w Warszawie Komisja Krajowa NSZZ Solidarność przyjęła stanowisko w sprawie sytuacji w Jastrzębskiej Spółce Węglowej – poinformował portal nettg.pl rzecznik przewodniczącego KK Wojciech Gumułka.

- Komisja Krajowa NSZZ Solidarność w pełni solidaryzuje się z działaniami Międzyzwiązkowego Komitetu Strajkowego w Jastrzębskiej Spółce Węglowej – podkreślono w dokumencie. 

W dokumencie związkowcy wezwali Ministerstwo Skarbu Państwa oraz Ministerstwa Gospodarki do “zaprzestania działań mających na celu doprowadzenie do niezgodnego z ustalonymi w strategii funkcjonowania górnictwa zasadami prywatyzacji JSW SA Niedawne referendum wśród załogi pokazało wyraźnie, że nie ma społecznej zgody na taką formę upublicznia” – przypomniano w stanowisko.

Członkowie Komisji Krajowej wezwali zarząd spółki do spełnienia postulatu podwyżki płac dla wszystkich pracowników. Zażądali też “zakończenia działań nastawionych na manipulację i konflikt z załogą”. - Ostrzegamy władze Jastrzębskiej Spółki Węglowej przed eskalowaniem sporu w spółce. Deklarujemy też pełne wsparcie dla Międzyzwiązkowego Komitetu Strajkowego – głosi treść przyjętego dziś stanowiska Komisji Krajowej.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Byli opozycjoniści będą debatować w rocznicę porozumienia jastrzębskiego

W 46. rocznicę podpisania porozumienia jastrzębskiego w Muzeum w Gliwicach odbędzie się debata antykomunistycznych opozycjonistów. 

Czesi: "Spoglądając na JSW, zarządzający spółką węglową OKD mogą się tylko cieszyć"

Nasi południowi sąsiedzi bacznie przyglądają się sytuacji w polskich kopalniach. Dają nawet odczuć, że trochę nam współczują.

Kto naprawdę zmechanizował kopalnie? Jak polityka napisała na nowo historię śląskiego górnictwa

Nic dzisiaj o bieżącej polityce nie napiszę, bo wzajemne dogryzania mnie zmęczyły i nie posuwają naszych polskich spraw. Gdzieś tam jednak pojawiają się dwa terminy: historia i polityka historyczna. Intuicyjnie to pierwsze słowo znamy, jak się wydaje, dobrze i rozumiemy chyba tak samo. 

Europa walczy o metale krytyczne. Polska ma w ziemi prawdziwy skarb - miedź, srebro czy wolfram

Bezpieczeństwo surowcowe nie jest dziś tematem sektorowym – to fundament funkcjonowania nowoczesnej gospodarki i jeden z filarów bezpieczeństwa państwa. Gospodarka bez surowców nie ma szans na przetrwanie.