Stała cena zielonej energii na lata. Pierwsza taka oferta Taurona

1715086497 tn tauronfarmawiatrowa

fot: Tauron

Jeszcze w tym roku Tauron planuje rozwój źródeł wiatrowych i fotowoltaicznych o łącznym potencjale kilkuset megawatów

fot: Tauron

Energia ze źródeł odnawialnych Taurona w stałej cenie aż przez dziewięć kolejnych lat dla gospodarstw domowych i minimum pięć lat dla firm – to sedno nowej oferty Taurona. Grupa gwarantuje niezmienną cenę energii dla odbiorców przez lata, dzięki nowym inwestycjom w farmy wiatrowe i fotowoltaiczne. Pod hasłem Tauron Nowa Energia, Grupa zakłada szerokie wykorzystanie technologii blockchain i znaczną redukcję ilości papieru w relacji z klientami.

- Stawiamy na zieloną energię z własnych odnawialnych źródeł, którą możemy zaoferować klientom w atrakcyjnej cenie na długi czas. Naszym priorytetem jest sukcesywne zwiększanie udziału OZE w miksie energetycznym, wspierając przy tym środowisko naturalne. Jeszcze w tym roku planujemy rozwój źródeł wiatrowych i fotowoltaicznych o łącznym potencjale kilkuset megawatów – mówi Grzegorz Lot, prezes zarządu Tauron Polska Energia.

Nową ofertę Taurona cechują przejrzyste zapisy. Klient indywidualny otrzymuje gwarancję stałej ceny prądu przez dziewięć lat trwania umowy, a firmy od pięciu do nawet dziesięciu lat. Energia kontraktowana w ten sposób pochodzi wyłącznie ze źródeł odnawialnych Taurona, a każdy z klientów otrzyma certyfikat potwierdzający jej pochodzenie, wystawiony przez niezależną organizację certyfikującą TÜV SÜD Polska.

- Stała cena zielonej energii przez wiele lat to duży atut. Chcemy dotrzeć z zieloną energią z naszych odnawialnych źródeł do jak najliczniejszej grupy odbiorców, spośród prawie sześciu milionów naszych klientów. Znając koszty produkcji energii w naszych farmach fotowoltaicznych i wiatrowych w długim horyzoncie, możemy skutecznie oferować klientom czystą energię z konkretnych źródeł po zagwarantowanej z góry, na kilka lat, cenie – mówi Mariusz Purat, prezes zarządu Tauron Sprzedaż.

Łączna moc Taurona zainstalowana w OZE wynosi już niemal 700 MW – w tym 417 MW w elektrowniach wiatrowych, 133 MW w elektrowniach wodnych, 56 MW w elektrowniach fotowoltaicznych. Obecnie Grupa buduje farmy wiatrowe o łącznej mocy 164,9 MW, z czego 121,5 MW zostanie oddane do eksploatacji jeszcze w 2024 roku oraz farmy fotowoltaiczne o mocy 199 MW, z czego 55 MW zostanie oddane do eksploatacji w najbliższych kilku miesiącach.

Bezpieczeństwo i redukcja papieru
Zmierzając w stronę neutralności klimatycznej, Tauron szuka okazji do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Jednym z tego typu działań jest rozwój cyfrowych kanałów komunikacji z klientami, które ułatwiają załatwianie spraw związanych z energią i jednocześnie sprzyjają środowisku naturalnemu.

Klienci, którzy zdecydują się na nową ofertę będą korzystali z e-faktur, a zdecydowana większość dokumentacji będzie docelowo przesyłana elektroniczne z wykorzystaniem technologii blockchain, która stanowi bezpieczną alternatywę dla konwencjonalnych metod elektronicznego zarządzania poufnymi dokumentami i danymi. Technologia wdrożona w TAURONIE nie przechowuje w rozproszonej formie jedynie kryptograficznych odwołań do dokumentów, a kompletne dokumenty. Klienci mają więc stały dostęp do swoich umów wraz z gwarancją autentyczności i ochrony przed niepożądanymi zmianami. Dzięki wykorzystaniu tej technologii znacząco spadnie ilość wykorzystywanego papieru.

Konkursy dla studentów i pracowników
Dodatkowo, Tauron we współpracy z Politechniką Śląską i Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach organizuje konkurs dla studentów tych uczelni, którego celem jest promocja nowej oferty. Autorzy najlepszych filmów w postaci rolek otrzymają nagrody pieniężne w wysokości – 5, 10 i 15 tys. zł.

Tauron rozstrzygnął też konkurs pracowniczy pt. „Wszyscy jesteśmy Klientami". Jego celem było zwiększenie świadomości w zakresie potrzeb oraz oczekiwań klientów Grupy Tauron, poprzez zaangażowanie pracowników w poszukiwanie nowych produktów i modeli biznesowych.

Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu pomysłu na nowy, atrakcyjny lub pożądany rynkowo produkt lub usługę skierowaną do klientów z rynku masowego.

Jury konkursowe przyznało 4 nagrody: 1 nagrodę I stopnia – rower elektryczny, 3 nagrody II stopnia - hulajnogi elektryczne oraz 6 wyróżnień.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.