Stadion Śląski ma sponsora. Zmieni nazwę i zaprasza na zwiedzanie

fot: Monika Krężel

W sobotę Stadion Śląski będzie mógł pomieścić 50 167 widzów

fot: Monika Krężel

Stadion Śląski w Chorzowie ma sponsora tytularnego. Jest nim firma Superauto.pl, z którą obiekt podpisze trzyletni kontrakt. Kocioł Czarownic zmieni też nazwę.

Jak poinformował nas Stadion Śląski, obiekt na sponsora tytularnego. To firma Superauto.pl, największy sprzedawca nowych aut w internecie. Umowa ma być podpisana na trzy lata, musi ją zatwierdzić Sejmik Województwa Śląskiego. Sesję zaplanowano na 14 kwietnia.

Tymczasem Stadion Śląski cały czas można zwiedzać w wybrane dni w każdym miesiącu. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć miejsca, które niedostępne są podczas największych wydarzeń organizowanych na obiekcie - w tym szatnię zawodniczą i stadionowy komisariat policji.

Krótsza trasa zwiedzania obejmuje wizytę w szatni reprezentacji, w strefie SPA, a także przejście tunelem zawodniczym wprost na wyjątkową murawę. Na dłuższą trasę składa się wizyta w loży VIP, projekcja w stadionowym kinie oraz zwiedzanie sali muzealnej. Osoby, które wybiorą tę trasę odwiedzą również stadionowy komisariat policji, trybunę prasową oraz wyjątkową galerię, gdzie można zobaczyć zdjęcia największych sław, które wystąpiły na chorzowskim stadionie.

Na Stadionie Śląskim dostępny jest także punkt widokowy, na który wszyscy chętni mogą wejść samodzielnie. Zlokalizowany 26 metrów nad bieżnią lekkoatletyczną zapewnia niezwykły widok na arenę główną oraz na pobliski Park Śląski.

W kwietniu 2025 r. zwiedzanie Stadionu Śląskiego będzie dostępne w terminach: 16-18.04, 22-24.04, 29-30.04. Wszystkie informacje o godzinach zwiedzania, trasach i biletach można znaleźć na stronie stadionu (stadionslaski.pl).

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Nie oddawajmy tego, co mamy pod ziemią

Woda nie jest tylko produktem – jest częścią środowiska, zdrowia i bezpieczeństwa Śląska.

1768296911 fiat stellantis

Z Tychów w ciągu 50 lat wyjechało już 500 tys. Alf Junior, Fiatów 600 i Jeepów Avenger

Z fabryki Stellantis w Tychach, gdzie niegdyś przez lata powstawały m.in. Fiaty 126p, druga generacja Pandy czy liczne 500-tki, wyjechało już 500 tys. obecnie produkowanych tam samochodów segmentu B-SUV: Alfa Romeo Junior, Fiat 600 i Jeep Avenger - wynika z informacji koncernu.

Kopalnia Wujek będzie centrum kosmicznym? Dziś ważna decyzja dla Katowic i Śląska

Dziś ma zapaść decyzja o tym, gdzie powstanie ośrodek Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Czy Katowice mają szansę z Krakowem i Warszawą? 

Od kopalni Max do Parku Tradycji

Historia kopalni Michał w Michałkowicach, dziś dzielnicy Siemianowic Śląskich, to opowieść o narodzinach przemysłowego miasta, dramatycznych wojennych losach i powojennej transformacji przestrzeni poprzemysłowej w miejsce pamięci i kultury.