Sport: na Kubalonce już trenują

fot: Jarosław Galusek/ARC

Czy górnicy zdopingowani fantastycznymi wyczynami Justyny Kowalczyk stawią się na starcie biegu równie licznie, jak w ubiegłym roku? A może jeszcze liczniej?

fot: Jarosław Galusek/ARC

Już tylko tydzień pozostało do rozegrania XIII Mistrzostw Polski Górników w Narciarstwie Biegowym. Zawody - przypomnijmy -zostaną przeprowadzone w niedzielę, 22 stycznia, na trasach Centralnego Ośrodka Sportu na Kubalonce.

- Mamy już przeszło 40 zgłoszeń, które napłynęły głównie ze śląskich kopalń. Ale udział w mistrzostwach sygnalizują też niezawodni biegacze ze zlikwidowanych kopalń wałbrzyskich oraz górnicy otworowi z zakładów Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa - poinformował w tym tygdniu Piotr Porębski, główny organizator imprezy.

Porębskiego - regularnie zaglądającego na Kubalonkę, aby mieć oko na stan tamtejszych tras - cieszy nie tylko rosnąca z dnia na dzień liczba nowych zgłoszeń.

- Na miejscu już spotykam starych przyjaciół i poznaję nowych. Świadczy to o tym, jak bardzo poważnie udział w mistrzostwach traktują przyszli uczestnicy zawodów. Nie poprzestają tylko na samym starcie, lecz intensywnie trenują, aby w przyszłą niedzielę zająć jak najlepsze miejsca - podkreśla Porębski.

Organizatora imprezy cieszy też przychylność dla imprezy szefów firm górniczych. Wiadomo już, że wśród fundatorów pucharów i upominków dla najlepszych biegaczy będzie Kompania Węglowa. Ale swoje wsparcie zdeklarowały też inne górnicze firmy. Ba, również sponsorzy nie związani z branżą, zainteresowani utrwaleniem swojego wizerunku w górniczym środowisku.

Przypomnijmy: wspólny dla wszystkich grup wiekowych start nastąpi o godzinie 11.30. Biuro zawodów będzie przyjmowało zgłoszenia najpóźniej do 10.30. Przy zapisie konieczne będzie przedstawienie aktualnego badania lekarskiego.

Główny patronat nad mistrzostwami sprawuje Związek Zawodowy Górników w Polsce. Patronat medialny - Trybuna Górnicza i portal nettg.pl.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Katowice Airport i Politechnika Krakowska łączą siły. W Pyrzowicach przetestują technologie LiDAR

Politechnika Krakowska rozpoczyna współpracę naukową i dydaktyczną z Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice. Partnerstwo ma wesprzeć rozwój, bezpieczeństwo i niezawodność infrastruktury lotniska w Pyrzowicach. Studenci uczelni zyskają natomiast możliwość odbywania praktyk i staży w jednym z najważniejszych portów lotniczych w Polsce.

Spółdzielnia energetyczna Węglokoksu stawia na rozwój

Spółdzielnia Energetyczna Węglokoks Energia SE 1 wkracza w kolejny etap rozwoju, konsekwentnie zwiększając skalę wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz rozszerzając grono odbiorców korzystających z zielonej energii produkowanej lokalnie.

Sklep PGG z nową funkcją. Odstąpienie od umowy online bez dodatkowych formalności

Polska Grupa Górnicza wprowadziła nowe rozwiązanie w swoim sklepie internetowym. Klienci mogą teraz odstąpić od umowy bezpośrednio z poziomu Profilu Klienta, bez konieczności wypełniania dodatkowych formularzy i wysyłania pism.

1541878885 solitaire rury zat finska nord stream 2

Podejrzany o wysadzenie Nord Streamu zatrzymany w Chorwacji. Wcześniej polski sąd odmówił wydania go Niemcom

Jak informują niemieckie media Wołodymyra Żurawlowa, obywatela Ukrainy podejrzanego przez prokuraturę Niemiec o udział w wysadzeniu gazociągów Nord Stream, zatrzymano w Chorwacji podczas zdjęć do thrillera "Snake Island" inspirowanego tym zdarzeniem.