Sport: kickgórnik walczy o mistrzostwo świata

Kubiak arc

fot: ARC

Kubiak walczy w formule low-kick w kategorii do 57 kilogramów...

fot: ARC

28-letni górnik z kopalni Jankowice w Rybniku Łukasz Kubiak będzie walczył o medale podczas zbliżających się (23 - 30 października) mistrzostw świata w kickboxingu w Skopje w Macedonii.

Kubiak walczy w formule low-kick w kategorii do 57 kilogramów.

- Jadę do Skopje po medal, mam nadzieję, że z tego najcenniejszego kruszcu - zapowiada Kubiak.

Łukasz Kubiak na co dzień pracuje w oddziale robót przygotowawczych w kopalni Jankowice. Po szychcie oddaje się swoim sportowym pasjom.

- Nie jest łatwo łączyć pracę w kopalni z uprawianiem sztuk walki - przyznaje Kubiak, ale dodaje, że sport pozwala mu psychicznie odpoczywać po wyczerpującej i pełnej stresów pracy pod ziemią, a poza tym, jak podkreśla, jest urodzonym "fighterem" i walka to jego żywioł.

Uprawia kickboxing i taekwondo-ITF. Walczy też w formule K1 i w muay thai. W taekwondo-ITF zdobył dwa tygodnie temu mistrzostwo Polski w kategorii do 54 kilogramów. Oprócz tego, że jest czynnym zawodnikiem, trenuje też najmłodszych adeptów sportów walki. Jest wiceprezesem Rybnickiego Klubu Taekwon-do Feniks-Arete.

Łukasz Kubiak jest członkiem Solidarności w kopalni Jankowice. Związek stara się wspierać jego karierę sportową, a on podczas walk i pokazów promuje śląsko-dąbrowską Solidarność. Logo związku jest umieszczone na jego strojach.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Firmy z USA gotowe inwestować w Polsce w fabrykę paliwa do SMR i komponenty dla satelitów

Amerykańska spółka X-Energy deklaruje gotowość do zainwestowania w Polsce blisko 1 mld dolarów w ramach Zielonego Okręgu Przemysłowego Kaszubia. Z kolei Quantum Space rozważa produkcję w Polsce komponentów do satelitów oraz systemów służących ochronie i bezpieczeństwu infrastruktury satelitarnej w przestrzeni kosmicznej.

ORLEN stworzy sieć „komfortek” dla podróżujących ze szczególnymi potrzebami

ORLEN jako pierwsza firma paliwowa w Polsce uruchamia program, który ma zwiększyć komfort podróżowania po kraju osób ze szczególnymi potrzebami. Przy najważniejszych trasach powstanie ponad 30 tzw. „komfortek” – specjalistycznych pomieszczeń higieniczno-opiekuńczych.

Trójkąt Transformacji. Co po fedrowaniu? Cyfrowy i bezpieczny Śląsk

W Katowicach wiele razy mówiono, że transformacja Śląska powinna być sprawiedliwa, zrównoważona, nowoczesna, zielona, ambitna i innowacyjna. Prof. Artur Dyczko, dyrektor Oddziału Górnośląskiego PIG-PIB, dopisał do tej listy słowo: bezpieczna. Jego wystąpienie pokazało wizję Cyfrowego i Bezpiecznego Śląska - regionu, który dzięki danym, mapom, modelom, monitoringowi i cyberodporności będzie potrafił nie tylko przechodzić transformację, ale także ją rozumieć, monitorować i zabezpieczać.

Na koniec maja br. zasoby złota wzrosły do 613,9 ton

W rezerwach Narodowego Banku Polskiego na koniec maja było niemal 613,9 ton złota - poinformował w piątek bank centralny. To wzrost o ponad 18 ton wobec poprzedniego miesiąca.