Spadki na Wall Steet

Środowa sesja na Wall Street zakończyła się spadkami wśród głównych indeksów, pomimo lepszych od oczekiwań wyników Alphabet, właściciela Google. W kolejce do publikacji stoją kolejne duże koncerny technologiczne.

Dow Jones Industrial na zamknięciu spadł o 0,22 proc., do 42.141,54 pkt.

S&P 500 na koniec dnia spadł o 0,33 proc. i wyniósł 5.813,67 pkt.

Nasdaq Composite zniżkował o 0,56 proc. do poziomu 18.607,93 pkt.

Indeks spółek o średniej kapitalizacji Russell 2000 spada o 0,15 proc. do 2.234,80 pkt.

Wskaźnik zmienności VIX rośnie o 4,86 proc., do 20,28 pkt.

Akcje Alphabet wzrosły prawie 3 proc. Wyniki kwartalne właściciela Google okazały się lepsze od oczekiwań analityków.

Zysk Alphabet na akcję w trzecim kwartale wyniósł 2,12 USD wobec oczekiwań analityków na poziomie 1,85 USD. Zysk netto spółki wzrósł do 26,3 mld USD w porównaniu z 19,7 mld USD w analogicznym kwartale poprzedniego roku.

- Wyniki Alphabet za trzeci kwartał powinny uspokoić wielu sceptyków. Oprócz pozytywnych niespodzianek na wszystkich ważnych poziomach, najbardziej uderzającą rzeczą jest to, że pomimo ciągłych podwyższonych nakładów inwestycyjnych na sztuczną inteligencję, marża operacyjna faktycznie wzrosła do 32 proc. z 28 proc. - powiedział Gerrit Smit, menedżer Stonehage Fleming Global Best Ideas Equity Fund.

- Akcje spółek wzrostowych, jak np. z indeksu Nasdaq 100, powróciły do grona liderów. Uważnie monitorujemy publikacje wyników finansowych spółek technologicznych, aby upewnić się, że inwestycje przedsiębiorstw w sztuczną inteligencję i inne narzędzia zwiększające produktywność pozostaną solidne, aby wspierać silny wzrost przyszłych zysków - powiedział Rob Haworth, starszy strateg inwestycyjny w U.S. Bank Asset Management.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Silny wstrząs w kopalni Lubin. W strefie zagrożenia przebywało 20 górników

W sobotę Zakładach Górniczych Lubin (KGHM) doszło do silnego wstrząsu. Jeden z górników został przysypany w kabinie maszyny górniczej. Ratownikom udało się do niego dotrzeć po kilku godzinach.

Mocno zakołysała się ziemia – to wstrząs, czy tąpniecie? Znamy odpowiedź

W latach 2021-2025 w polskim górnictwie podziemnym miało miejsce 16 tąpnięć wskutek zaistnienia wstrząsów górotworu. W ich wyniku doszło do 19 wypadków śmiertelnych.

Paulina Hennig-Kloska: Energia z morskich wiatraków obniży średnią cenę prądu w Polsce

Energia elektryczna produkowana przez morskie farmy wiatrowe będzie stabilizować średnią krajową cenę energii na niższym niż dotychczas poziomie - oceniła ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska.

Kolejny wiadukt w Katowicach do remontu. Miasto ogłosiło przetarg

Samorządowa spółka Katowickie Inwestycje zamawia remont wiaduktu drogowo-tramwajowego w ciągu ul. 1 Maja nad Aleją Murckowską, czyli drogą krajową nr 86. Miejski remont ma być skoordynowany z inwestycją PKP Polskich Linii Kolejowych dot. równoległego wiaduktu kolejowego nad DK86.