Sosnowiec: od Hołowczyca do Lamborgini

fot: Maciej Dorosiński

W konferencji, która odbyła się w sosnowieckim centrum wystawienniczo-handlowym Expo Silesia wzięli udział przedstawiciele największych spółek energetycznych w Polsce

fot: Maciej Dorosiński

W sosnowieckim EXPOSILESIA ósma edycja Auto Moto Show, Od 14 do 16 czerwca gratka dla miłośników motoryzacji i nie tylko...

Będzie okazja do spotkania z Krzysztofem Hołowczycem promującym swoją nową książkę - "Jazda z Hołkiem. ABC dobrego kierowcy". To w pierwszym dniu Show. Drugi dzień będzie przeznaczamy na prezentację premierowych samochodów. A w trzecim sporo będzie o rajdach i wyścigach, a także o tuningu, auto-detailingu, czyli samochodowe SPA - oraz tradycyjne wybory Miss Moto!

Będą auta pokazywane i od niedawna pokazywane na europejskich targach. Renault pokaże miejskiego crossovera o wdzięcznej nazwie Captur, Chevrolet zaprezentuje nowego TRAX-a. Opel pochwali się Cascadą i Adamem, a Volkswagen Group Polska zaprezentuje między innymi premierowego Golfa GTI Jettę w wersji hybrydowej, bogatą rodzinę Audi z literką S i RS. Peugeot proponuje nowe 2008, Rodzynkami na tym torcie będą auta z najwyższej półki: modele Ferrari i Lamborgini.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Planujesz kredyt? W maju spadła zdolność kredytowa Polaków

Maj przyniósł trzeci z rzędu spadek zdolności kredytowej; np. singiel zarabiający około 6 tys. zł netto może liczyć na kredyt o blisko 3 proc. niższy niż w kwietniu - wynika z raportu RynekPierwotny.pl. Najbardziej, bo o ok. 5 proc. zmalała zdolność kredytowa rodzin z dzieckiem.

Chorzów: Kolejne przejazdy pod estakadą zostaną otwarte 5 czerwca

Przejazdy pod estakadą w rejonie ul. Jana Faski i Pocztowej zostaną udostępnione kierowcom w piątek 5 czerwca - zapowiedział Urząd Miejski w Chorzowie. Otwarty zostanie również znajdujący się przy nich parking P2.

Spór o farmę fotowoltaiczną w Parku Śląskim. Chorzów blokuje inwestycję

Władze Parku Śląskiego chcą zbudować farmę fotowoltaiczną, która w przyszłości mogłaby rocznie dawać nawet do 2 mln zł oszczędności na opłatach za energię. Instalacja miałaby powstać na terenie, który od zawsze był zapleczem technicznym parku, ale ten plan został (na razie?) zablokowany przez miasto Chorzów.

Przemysł potrzebuje ludzi gotowych na cyberwojnę

Nowoczesne kopalnie, elektrownie i zakłady przemysłowe są dziś chronione nie tylko przez technologie, ale przede wszystkim przez ludzi potrafiących je rozumieć i zabezpieczać. O tym, dlaczego uczelnie techniczne stają się ważnym elementem systemu bezpieczeństwa państwa, jak kształcić kadry dla infrastruktury krytycznej oraz dlaczego Politechnika Śląska planuje dołączyć do ISAC-SIG, rozmawiamy z prof. Krzysztofem Filipowiczem, Dziekanem Wydziału Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej.