Skrót wiadomości ze spółek giełdowych

Grupa Eurocash podtrzymuje, że chce w tym roku poprawić rok do roku wyniki. Zakłada wypłatę za 2023 r. wyższej dywidendy niż za ubiegły rok - poinformował  prezes Paweł Surówka. Jego zdaniem za wcześnie mówić o poprawie nastrojów konsumenta, więcej powie okres bożonarodzeniowy.

Rozmowy z inwestorami zainteresowanymi biznesem detalicznym Citi w Polsce mogą rozpocząć się w najbliższych miesiącach. Bank spodziewa się w 2024 roku odbicia w segmencie kredytów wśród dużych klientów korporacyjnych, marża odsetkowa netto może nieznacznie spaść, a koszty ryzyka mogą być trochę wyższe - poinformowali przedstawiciele banku.

Zysk netto grupy Banku Handlowego w trzecim kwartale 2023 roku wzrósł do 591,6 mln zł z 283,8 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w raporcie. Zysk banku okazał się o 3 proc. wyższy od konsensusu na poziomie 573,8 mln zł.

KGHM kontynuuje realizację planów związanych z budową małych reaktorów jądrowych SMR - podała spółka w komunikacie prasowym. Koncern zdementował informacje medialne o zakończeniu współpracy z amerykańską firmą NuScale.

Oczyszczony wynik EBITDA grupy MOL w trzecim kwartale 2023 r. spadł o 33 proc. rdr do 976 mln USD - podał MOL w komunikacie. Grupa podniosła prognozę EBITDA za cały rok 2023 do ok. 2,8 mld USD z ok. 2,5 mld USD wcześniej.

Zysk EBITDA grupy Eurocash w trzecim kwartale 2023 roku wyniósł 305,1 mln zł wobec 284,9 mln zł zysku rok wcześniej - poinformowała spółka w raporcie kwartalnym. Konsensus PAP zakładał 276,6 mln zł zysku EBITDA.

GPW zakłada, że wydatki inwestycyjne w grupie kapitałowej w czwartym kwartale 2023 roku wyniosą około 25 mln zł - poinformował członek zarządu GPW Adam Młodkowski. W związku z realizacją strategii w przyszłym roku przejściowo zatrudnienie może wzrosnąć o kilkanaście etatów.

Armenia Exchange Securities (AMX) przygotowała nową strategię rozwoju, a w trzecim kwartale miała 1,1 mln zł zysku - poinformowali przedstawiciele GPW podczas piątkowej telekonferencji prasowej.

Polimex Mostostal oraz Tedom złożyły do UOKiK wniosek o koncentrację polegającą na utworzeniu spółki, która będzie prowadzić w Polsce działalność gospodarczą w sektorze energetycznym w zakresie usług outsourcingu energetycznego - podał Urząd na stronie internetowej.

Wielton zarejestrował w okresie styczeń-październik 3.371 nowych przyczep i naczep, czyli o 7,1 proc. mniej rdr - podał Polski Związek Przemysłu Motorowego, powołując się na dane CEP.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Ponad 60 proc. młodych Polaków korzysta z AI podczas zakupów

Ze sztucznej inteligencji przy podejmowaniu decyzji o zakupach korzysta 65,5 proc. Polaków - wynika z badania UCE Research i Shopfully Poland. Eksperci wskazali, że AI jest wykorzystywana m.in. do porównywania produktów, szukania najlepszych cen czy inspiracji.

Prezes ARP: Polskie parki przemysłowe mogą być łącznikiem między Europą Zachodnią a Ukrainą

Ukraiński biznes potrzebuje miejsc bezpiecznych oraz stwarzających warunki do rozwoju i uczestniczenia w jednolitym europejskim rynku - ocenił w piątek w rozmowie z PAP prezes ARP Daniel Ryczek. Jego zdaniem m.in. polskie parki przemysłowe mogą być łącznikiem między Europą Zachodnią a Ukrainą.

JSW Koks podlicza trzy dekady certyfikowanych standardów zarządzania

W 2026 roku przypada 30-lecie certyfikacji Systemu Zarządzania Jakością w JSW Koks oraz 15-lecie certyfikacji Systemu Zarządzania Energią. Wieloletnie utrzymywanie certyfikowanych systemów zarządzania oraz ich regularna recertyfikacja potwierdzają zgodność funkcjonowania spółki z międzynarodowymi normami oraz zachowanie najwyższych standardów zarządzania - podkreśla JSW Koks.

Pracująca dla kopalń spółka planuje emisję akcji, by pozyskać środki na zaspokojenie wierzycieli

Zarząd PKP Cargo chce wyemitować w ofercie publicznej od 75 mln do 89,57 mln akcji o nominalnej wartości 1 zł każda, co ma zapewnić środki na spłatę zobowiązań firmy - poinformowała we wtorek wieczorem spółka. O tym, czy plany zostaną przyjęte, ma zdecydować piątkowe nadzwyczajne walne zgromadzenie.