Skrót wiadomości ze spółek giełdowych

Orlen rozpoczął wydobycie gazu ziemnego ze złoża Grodzewo w Wielkopolsce - poinformowała we wtorek spółka. Zasoby złoża zlokalizowanego w gminie Śrem szacowane są na około ćwierć mld m sześc.

Kernel Holding sprzedał 347 tys. ton oleju w trzecim kwartale roku obrotowego 2024/25, czyli w okresie styczeń-marzec 2025 r. Oznacza to spadek o 9 proc. rok do roku i o 15 proc. kwartał do kwartału - podała spółka w komunikacie.

Asbis Enterprises szacuje, że miał w marcu 2025 r. skonsolidowane przychody na poziomie ok. 276 mln USD, wobec 252 mln USD w analogicznym okresie rok wcześniej. Oznacza to wzrost o ok. 9 proc. rdr - poinformowała spółka w komunikacie.

Sędzia-Komisarz wyraził zgodę na odstąpienie od umowy wzajemnej, tj. porozumienia w sprawie wzajemnych zobowiązań stron Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla pracowników zatrudnionych przez zakłady PKP Cargo - podała spółka w komunikacie.

Dom Maklerski INC chce osiągnąć pozycję wiodącego podmiotu w segmencie bankowości inwestycyjnej dla ofert i projektów o wartości 5-15 mln euro - poinformowało INC w komunikacie dotyczącym kierunków rozwoju grupy INC na lata 2025-2026.

CI Games zbliża się do sprzedaży 200 tys. egzemplarzy gry Lords of The Fallen od dodania 17 kwietnia do produkcji aktualizacji 2.0 - poinformował na platformie X prezes dewelopera i wydawcy gier, Marek Tymiński.

Narodowy Bank Ukrainy zgodził się na sprzedaż przez Getin Holding akcji Idea Bank Ukraina - podał Getin w komunikacie.

Sonel rozważy opcję zwiększenia udziałów w Foxytech w związku z planowaną na 2025 rok nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa - poinformował podczas wideokonferencji prezes spółki, Tomasz Wiśniewski.

Mirbud szacuje skonsolidowany zysk netto w 2024 r. na 121 mln zł - podała spółka w komunikacie. Z wyliczeń PAP Biznes wynika, że w samym IV kw. 2024 r. zysk wyniósł ok. 56 mln zł. Konsensus zakładał 34,7 mln zł zysku netto.

Boosteroid, dostawca gier w chmurze, zapowiada inwestycje o wartości do 500 mln USD w rozwój swojej infrastruktury IT w Polsce - podał Polcom w komunikacie prasowym. Kluczowym partnerem technologicznym i operacyjnym na początkowym etapie została firma Polcom.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Koncesjonariusz autostrady A4 Katowice-Kraków zamierza dalej działać po wygaśnięciu koncesji

Spółka Stalexport Autostrady, czyli właściciel koncesjonariusza autostrady A4 Katowice - Kraków, zamierza dalej działać po wygaśnięciu koncesji w przyszłym roku. Chce bazować na dotychczasowym doświadczeniu w zarządzaniu infrastrukturą - wynika z wtorkowej informacji.

Państwowy gigant powołał do rady nadzorczej dwóch nowych członków

Obradujące we wtorek w Płocku Zwyczajne Walne Zgromadzenie Orlenu powołało do rady nadzorczej, na wniosek Skarbu Państwa, prezesa KGHM Polska Miedź Remigiusza Paszkiewicza i Marcina Siudy, dyrektora pionu finansów w Polskim Holdingu Hotelowym. Po tych głosowaniach obrady się zakończyły.

1692347548 2praca

Liczba pracujących w Polsce obcokrajowców wzrosła o ponad 77 tys.

W ostatnim dniu grudnia 2025 r. pracę w Polsce wykonywało ponad 1,141 mln cudzoziemców, a więc o 7,2 proc. więcej niż w ostatnim dniu grudnia 2024 r. - podał we wtorek GUS. W porównaniu do poprzedniego miesiąca ich liczba zwiększyła się o 0,3 proc.

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Orlenu zdecydowało o wypłacie 8 zł dywidendy

Obradujące we wtorek w Płocku Zwyczajne Walne Zgromadzenie (ZWZ) Orlenu wyraziło zgodę, aby dywidenda do wypłaty w tym roku wyniosła 8 zł na akcję, co rekomendował zarząd. Taka wysokość dywidendy jest najwyższa w historii tej spółki.