Skrót wiadomości ze spółek giełdowych

Strata netto j.d. Agory w pierwszym kwartale 2025 roku wyniosła 9,2 mln zł, wobec zysku na poziomie 3,8 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku, z kolei zysk EBITDA grupy wyniósł 53 mln zł, o 0,7 proc. mniej rdr.

Agora podtrzymała prognozę dynamiki wydatków na reklamę w Polsce w całym 2025 r. na poziomie około 6,5-8,5 proc - poinformowała Agora w sprawozdaniu zarządu.

Agora chce w 2025 roku jak najlepiej zdyskontować prognozowany przez nią wzrost rynku reklamy i spodziewa się kilkuprocentowego wzrostu frekwencji kinowej - poinformował podczas wideokonferencji prezes spółki, Bartosz Hojka.

KGHM ma w planach budowę 3 nowych szybów - poinformował na konferencji szef resortu aktywów państwowych Jakub Jaworowski.

Zaproponowane przez rząd zmiany zasad naliczania podatku miedziowego wesprą realizację inwestycji niezbędnych dla dalszego rozwoju KGHM. Mogą również pomóc w dążeniu zarządu do obniżenia kosztów wydobycia - poinformował KGHM w komunikacie prasowym.

JSW w obszarze zakupów do 22 maja uzyskała ponad 307 mln zł oszczędności, co stanowi 85 proc. zakładanej kwoty na 2025 rok. W ramach pilotażu programu mającego na celu zwiększenie wydobycia, w kwietniu wydobycie na ścianach objętych takim pilotażem było większe o 17 proc. od planów - napisano w komunikacie.

Mirbud utrzymuje backlog na poziomie 8 mld zł, ale celem do końca 2025 roku jest osiągnięcie 10 mld zł - poinformował podczas konferencji wynikowej Paweł Korzeniowski, dyrektor finansowy i członek zarządu Mirbudu.

Grupa Fabrity ocenia, że odnotowane w I kwartale osłabienie wyników było przejściowe, a kolejne kwartały 2025 roku powinny pokazać rosnącą rentowność i pozytywne trendy w wynikach - poinformowała spółka w komunikacie.

Wittchen chce zwiększać sprzedaż w kolejnych okresach - poinformowali przedstawiciele spółki. Firma kontynuuje przygotowania do rozbudowy centrum logistycznego, struktura finansowania inwestycji nie jest przesądzona.

Zarząd JWW Invest rekomenduje przeznaczenie 1,43 mln zł z zysku za 2024 roku na wypłatę dywidendy, co daje 0,13 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Chiny podbijają polski rynek aut. Europejskie marki w odwrocie. A ty kupisz auto z Azji?

Chińskie marki samochodowe błyskawicznie zwiększają udział w polskim rynku. W pierwszych pięciu miesiącach 2026 r. odpowiadały za ponad 12 proc. sprzedaży nowych aut osobowych, a w 2027 r. może to być już 20 proc. - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".

Uniwersytet Ekonomiczny też zaprasza kandydatów na studia

W tegorocznej rekrutacji na pierwszy rok studiów Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach przygotował 5650 miejsc. W ofercie dla kandydatów są 34 unikalne programy studiów (w ramach 25 kierunków na I stopniu studiów i 27 kierunków na II stopniu studiów), w tym 9 o profilu praktycznym.

Unia Europejska chce chronić producentów stali

Unia Europejska wprowadza niższe limity bezcłowego importu stali. Po przekroczeniu dopuszczalnego wolumenu stawka celna będzie wynosić nie 25 proc., ale 50 proc. To rozwiązania z rozporządzenia zatwierdzonego w maju br. przez Parlament Europejski. Ich celem jest ochrona unijnego przemysłu stali, który zmaga się z wieloma trudnościami w związku z globalną nadwyżką podaży tego surowca. Nowe przepisy mogą wzmocnić również konkurencyjność polskiego sektora.

Konsolidacja w śląskiej zbrojeniówce. Bumar-Łabędy przejmuje Bumar-Mikulczyce

Śląska zbrojeniówka łączy siły. Gliwicki zakład Bumar-Łabędy przejmie Bumar-Mikulczyce z Zabrza. Ogłoszono już plan połączenia, który – jak zaznaczono – wpisuje się w długofalową strategię Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Obie spółki znalazły się także na liście kluczowych firm programu SAFE.