SEJ: zgoda UOKiK na przejęcie PEC

fot: ARC

SEJ za 85 proc. akcji PEC zapłaciła ponad 144 mln zł

fot: ARC

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na przejęciu przez należącą do Grupy Kapitałowej JSW Spółkę Energetyczną Jastrzębie SA kontroli nad Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej SA w Jastrzębiu - Zdroju - dowiedział się portal nettg.pl z informacji przekazanych przez SEJ . Decyzja ta umożliwia przeniesienie własności akcji PEC na inwestora, czyli zamknięcie transakcji nabycia przez SEJ od Ministra Skarbu Państwa 85 proc. akcji PEC. Wartość transakcji wyniosła 144 500 000,00 zł.

- Dzięki dzisiejszej transakcji wzmacniamy pozycję Grupy Kapitałowej JSW na rynku energetycznym. To także krok w kierunku utworzenia dużego, regionalnego przedsiębiorstwa energetyczno-ciepłowniczego - mówi Mariusz Nonna-Bachoń, wiceprezes Zarządu SEJ SA.

Przejęcie kontroli nad PEC jest realizacją strategii energetycznej Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej, której jednym z zadań jest rozwój poprzez akwizycję w obszarze energii elektrycznej i cieplnej. Celem realizowanej koncentracji jest osiągnięcie, pionowo zintegrowanej grupy kapitałowej, charakteryzującej się niskim kosztami działalności, która dzięki wykorzystaniu efektu synergii będzie efektywnie funkcjonować na lokalnych rynkach ciepła.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Pod tym względem Polska wypada lepiej niż Czechy, Węgry i Niemcy

Polska ma niski wskaźnik inwestycji brutto do PKB, ale pod względem inwestycji netto wypada bardzo dobrze - ocenił BNP Paribas. Z jego analizy wynika, że po uwzględnieniu amortyzacji Polska wypada lepiej niż inne państwa regionu, np. Czechy, Węgry i Niemcy.

Katowice Airport i Politechnika Krakowska łączą siły. W Pyrzowicach przetestują technologie LiDAR

Politechnika Krakowska rozpoczyna współpracę naukową i dydaktyczną z Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice. Partnerstwo ma wesprzeć rozwój, bezpieczeństwo i niezawodność infrastruktury lotniska w Pyrzowicach. Studenci uczelni zyskają natomiast możliwość odbywania praktyk i staży w jednym z najważniejszych portów lotniczych w Polsce.

Spółdzielnia energetyczna Węglokoksu stawia na rozwój

Spółdzielnia Energetyczna Węglokoks Energia SE 1 wkracza w kolejny etap rozwoju, konsekwentnie zwiększając skalę wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz rozszerzając grono odbiorców korzystających z zielonej energii produkowanej lokalnie.

Sklep PGG z nową funkcją. Odstąpienie od umowy online bez dodatkowych formalności

Polska Grupa Górnicza wprowadziła nowe rozwiązanie w swoim sklepie internetowym. Klienci mogą teraz odstąpić od umowy bezpośrednio z poziomu Profilu Klienta, bez konieczności wypełniania dodatkowych formularzy i wysyłania pism.