Ruda Śląska: święto orkiestr dętych

fot: ARC

Festiwal Augustyna Kozioła od lat figuruje w rudzkim programie wakacyjnych imprez, jako jedna z najciekawszych atrakcji

fot: ARC

W Parku im. Augustyna Kozioła w Rudzie Śląskiej, 18 sierpnia, odbędzie się XII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych - poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe miasta.

- Festiwal ten, noszący imię legendarnego dyrygenta orkiestry górniczej KWK Walenty-Wawel - Augustyna Kozioła, od lat figuruje w rudzkim programie wakacyjnych imprez, jako jedna z najciekawszych atrakcji - zapewnia wydział promocji Urzędu Miasta Ruda Śląska.

Zgodnie z coroczną tradycją, imprezę zainauguruje uroczysty przemarsz zaproszonych orkiestr i mażoretek, które o godz. 15.00 wyruszą spod Muzeum Miejskiego, by następnie przemierzając ul. Wolności skierować się w stronę parku.

W tegorocznym festiwalu udział wezmą, jako goście specjalni, Orkiestra Dęta Miasta Stramberk w Czechach oraz Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych z Wrocławia. Nie zabraknie też oczywiście orkiestr działających przy rudzkich kopalniach.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Pilny apel Okręgowego Inspektora Pracy. Chodzi o upały

Piotr Kalbron, Okręgowy Inspektor Pracy zaapelował do pracodawców o podejmowanie działań ograniczających wpływ wysokich temperatur na warunki pracy.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Basen nieczynny, zawiniły szkody górnicze

Jeden z basenów na terenie kąpieliska odkrytego w Bytomiu uległ poważnej awarii. W ubiegłym tygodniu, najprawdopodobniej na skutek szkód górniczych, pękła żelbetowa konstrukcja basenu.

Fundacja Świetlikowo buduje stacjonarne hospicjum dla dzieci w województwie śląskim

To będzie pierwsze takie miejsce w województwie śląskim. Fundacja Świetlikowo buduje stacjonarne hospicjum dla dzieci. Zanim jednak placówka zacznie pomagać najmłodszym pacjentom, potrzeba szesnastu milionów złotych na dokończenie budowy i wyposażenie obiektu. Fundacja apeluje o pomoc i uruchamia zbiórkę.