Rozmowy o wynagrodzeniach w górniczej spółce. Jest termin spotkania

Prezes Polskiej Grupy Górniczej Łukasz Deja zaprosił liderów organizacji związkowych działających w spółce na spotkanie dotyczące wynagrodzeń w PGG.

fot: Katarzyna Zaremba-Majcher

Polska Grupa Górnicza

fot: Katarzyna Zaremba-Majcher

Prezes Polskiej Grupy Górniczej Łukasz Deja zaprosił liderów organizacji związkowych działających w spółce na spotkanie dotyczące wynagrodzeń w PGG.

„Mając na uwadze ustalenia ze spotkania z przedstawicielami Ministerstwa Aktywów Państwowych i Ministerstwa Energii, które odbyło się 20 kwietnia 2026 roku, zapraszam na spotkanie dotyczące wynagrodzeń w Polskiej Grupie Górniczej” – napisał prezes PGG Łukasz Deja do przewodniczących zakładowych organizacji związków zawodowych działających w spółce.

Rozmowy zaplanowano na 23 kwietnia w centrali PGG.

Przypomnijmy, w poniedziałek 20 kwietnia liderzy związkowych z PGG i PKW spotkali się z przedstawicielami rządu w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach. Rozmowy dotyczyły finansowania sektora górnictwa węgla kamiennego w 2026 roku.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: minister energii Miłosz Motyka, minister aktywów państwowych Wojciech Balczun, wiceminister energii Marian Zmarzły, wiceminister aktywów państwowych Grzegorz Wrona, wojewoda śląski Marek Wójcik, ale także przedstawiciele strony społecznej i zarządów spółek górniczych. Na sali byli obecni - Łukasz Deja, prezes Polskiej Grupy Górniczej oraz Wojciech Kamiński, prezes Południowego Koncernu Węglowego.

Jak poinformowali związkowcy po spotkaniu, otrzymali zapewnienie finansowania działalności spółek.

- Pomimo tych deklaracji, pogotowie strajkowe we wszystkich zakładach zostaje utrzymane do czasu, aż środki faktycznie wpłyną na konta. Dla nas takim papierkiem lakmusowym będą też spotkania z zarządami PGG i PKW, na którym podpisane zostałyby porozumienia - finansowe i inne. To będzie dowód na to, że finansowanie faktycznie jest - podkreślał tuż po spotkaniu Bogusław Hutek, przewodniczący „Solidarności" w PGG i szef Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ „S".

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wrogów górnictwa informuję: Bez pracy górników nie mielibyście smartfonów czy komputerów

Lubię odwiedzać górnicze muzea czy skanseny, bo lubię swój zawód i lubię historię górnictwa. A historia techniki górniczej to moje hobby i staram się czytać i oglądać wszystko, co się da. Nie jestem w tym osamotniony, bo rozwój górnictwa i maszyn górniczych to kawał historii ludzkiej cywilizacji. 

Ocalą kopalnię od zapomnienia. KWK Dębieńsko na imponujących zdjęciach

Instytut Korfantego poddał digitalizacji fotografie kopalni Dębieńsko w Czerwionce-Leszczynach.

Wstrząs górotworu przyczyną dwóch wypadków zbiorowych w kopalniach

Od początku br. w polskim górnictwie wydarzyły się 872 wypadki, w tym pięć śmiertelnych i pięć ciężkich.

Kolej na nową pracę? Spotkanie dla pracowników PGG

Polska Grupa Górnicza organizuje kolejne spotkanie informacyjne dla górników zainteresowanych pracą w branży kolejowej.