Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.50 PLN (0.00%)

KGHM Polska Miedź S.A.

356.65 PLN (+5.83%)

ORLEN S.A.

143.86 PLN (+2.03%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.92 PLN (+3.41%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.66 PLN (+1.73%)

Enea S.A.

21.68 PLN (+2.17%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.80 PLN (-2.06%)

Złoto

4 732.69 USD (+0.58%)

Srebro

86.33 USD (+8.02%)

Ropa naftowa

104.69 USD (+0.52%)

Gaz ziemny

2.91 USD (+5.17%)

Miedź

6.47 USD (+3.46%)

Węgiel kamienny

111.60 USD (-0.31%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.50 PLN (0.00%)

KGHM Polska Miedź S.A.

356.65 PLN (+5.83%)

ORLEN S.A.

143.86 PLN (+2.03%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.92 PLN (+3.41%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.66 PLN (+1.73%)

Enea S.A.

21.68 PLN (+2.17%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.80 PLN (-2.06%)

Złoto

4 732.69 USD (+0.58%)

Srebro

86.33 USD (+8.02%)

Ropa naftowa

104.69 USD (+0.52%)

Gaz ziemny

2.91 USD (+5.17%)

Miedź

6.47 USD (+3.46%)

Węgiel kamienny

111.60 USD (-0.31%)

Rozmowa z Tadeuszem Weneckim, prezesem JSW Innowacje

Jak polskie górnictwo wypada na tle światowego jeśli chodzi o innowacje? O to m.in. zapytaliśmy Tadeusza Weneckiego, prezesa JSW Innowacje.

- Nasze górnictwo jest bardzo nowoczesne, a mamy warunki najtrudniejsze, porównując się z innymi górnictwami na świecie - stwierdził szef spółki z grupy JSW.

Rozmowa została przeprowadzona podczas International Mining Forum 2019. 

IMF 2019 to platforma wymiany myśli naukowej i praktycznych, inżynierskich rozwiązań z udziałem specjalistów górniczych z całego świata. Wiodącym tematem konferencji była prezentacja przemian w polskim i światowym górnictwie na przełomie stuleci, ale też wyzwań, jakie stoją przed branżą. Dotyczy to zwłaszcza wdrożenia oraz wykorzystania w kopalniach nowoczesnych rozwiązań technicznych i informatycznych, analizy gospodarki surowcami mineralnymi i procesów ich pozyskiwania.

Pomysłodawcami konferencji są Polska Akademia Nauk i Akademia Górniczo-Hutnicza, a organizatorem Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa, oddział w Rybniku. Partnerem merytorycznym, podobnie jak w 2017 r., jest JSW Innowacje, a gospodarzem Jastrzębska Spółka Węglowa.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Prezydent podpisał nowelę umożliwiającą pożyczki z ARP dla JSW i Azotów

Prezydent Karol Nawrocki podpisał nowelizację ustawy o systemie instytucji rozwoju, której celem jest umożliwienie Agencji Rozwoju Przemysłu udzielania pożyczek przedsiębiorstwom górniczym i innym spółkom o istotnym znaczeniu dla gospodarki, w tym JSW i Azotom.

Na Bałtyku rozpoczęto instalację fundamentów turbin na farmie wiatrowej Baltica 2

Na Morzu Bałtyckim rozpoczęto instalację monopali pod turbiny morskiej farmy wiatrowej Baltica 2 - poinformowali w poniedziałek w Gdańsku przedstawiciele PGE i Orsted. Zainstalowanych zostanie 111 monopali - pod 107 turbin wiatrowych i cztery morskie stacje elektroenergetyczne.

Związkowcy chcieli oddać petycję w sprawie Zielonego Ładu, nikogo nie zastali. „Tak pracują wybrańcy narodu”

W poniedziałek, 11 maja, przedstawiciele związków zawodowych odwiedzili biura senatorów ze Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Związkowcy chcieli przekonać w ten sposób parlamentarzystów do poparcia prezydenckiego wniosku dotyczącego przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum w sprawie Zielonego Ładu. - To referendum nie dotyczy tylko Śląska. Ono tak naprawdę dotyczy całej Polski, wszystkich Polaków, bo to, jak się ono zakończy, będzie miało wpływ na przyszłość naszą, naszych dzieci i naszych wnuków - przekonywał w Katowicach Rafał Jedwabny, szef WZZ Sierpnia 80 w PGG.

Elastyczność i wolność w sercu nowoczesnego miasta – czy mieszkania na wynajem w abonamencie to dobry pomysł?

Współczesny styl życia w dynamicznym otoczeniu wymaga od nas niezwykłej mobilności oraz umiejętności szybkiego adaptowania się do ciągle zmieniających się warunków rynkowych. Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnych zobowiązań na rzecz rozwiązań, które pozwalają zachować pełną niezależność bez konieczności wiązania się długoletnimi kredytami hipotecznymi. Wybór odpowiedniego miejsca do życia staje się zatem deklaracją naszych priorytetów, gdzie komfort oraz bliskość centrum grają zazwyczaj pierwsze i najważniejsze skrzypce w codziennym grafiku.