Ratownicze mistrzostwa potrzebują jednolitego regulaminu

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Wszystkim, którzy dotychczas przygotowywali zawody należą się słowa uznania - stwierdza Piotr Litwa

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Portal górniczy nettg.pl zapytał wojewodę śląskiego Piotra Litwę, co sądzi o ujednoliceniu regulaminu Międzynarodowych Zawodów Ratownictwa Górniczego.

- Poziom zawodów jest za każdym razem wyższy. Miałem okazję obserwować trzy ostatnie edycje, więc to potwierdzam. W przeszłości rywalizowało zdecydowanie mniej drużyn. Teraz zainteresowanie udziałem rośnie. Wciąż dołączają nowe kraje. Impreza staje się popularna dzięki temu, że odbywa się w różnych miejscach na świecie. Na pewno trzeba stworzyć międzynarodowy skład sędziowski, który będzie przygotowywał to przedsięwzięcie, a następnie sędziował zawody. Dostrzegam też potrzebę stworzenia jednolitego regulaminu rywalizacji w poszczególnych kategoriach. Wszystkim, którzy dotychczas przygotowywali zawody należą się słowa uznania. Tego typu rywalizacja jest świetnym pomysłem.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Pod tym względem Polska wypada lepiej niż Czechy, Węgry i Niemcy

Polska ma niski wskaźnik inwestycji brutto do PKB, ale pod względem inwestycji netto wypada bardzo dobrze - ocenił BNP Paribas. Z jego analizy wynika, że po uwzględnieniu amortyzacji Polska wypada lepiej niż inne państwa regionu, np. Czechy, Węgry i Niemcy.

Katowice Airport i Politechnika Krakowska łączą siły. W Pyrzowicach przetestują technologie LiDAR

Politechnika Krakowska rozpoczyna współpracę naukową i dydaktyczną z Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice. Partnerstwo ma wesprzeć rozwój, bezpieczeństwo i niezawodność infrastruktury lotniska w Pyrzowicach. Studenci uczelni zyskają natomiast możliwość odbywania praktyk i staży w jednym z najważniejszych portów lotniczych w Polsce.

Spółdzielnia energetyczna Węglokoksu stawia na rozwój

Spółdzielnia Energetyczna Węglokoks Energia SE 1 wkracza w kolejny etap rozwoju, konsekwentnie zwiększając skalę wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz rozszerzając grono odbiorców korzystających z zielonej energii produkowanej lokalnie.

Sklep PGG z nową funkcją. Odstąpienie od umowy online bez dodatkowych formalności

Polska Grupa Górnicza wprowadziła nowe rozwiązanie w swoim sklepie internetowym. Klienci mogą teraz odstąpić od umowy bezpośrednio z poziomu Profilu Klienta, bez konieczności wypełniania dodatkowych formularzy i wysyłania pism.