RAG: nowa spółka-córka w Chinach

fot: Kajetan Berezowski

- Chcemy być aktywnym partnerem dla chińskiego górnictwa Chin - stwierdził w swym inauguracyjnym wystąpieniu wygłoszonym na chińskiej ziemi, dr Martin Junker, prezes RAG Mining Solutions

fot: Kajetan Berezowski

Ponad stu gości, w tym politycy i przedstawiciele świata gospodarki obecni byli podczas uroczystości otwarcia filii RAG Mining Solution w stolicy Chin, Pekinie - poinformowało we wtorek (12 marca) portal górniczy nettg.pl biuro prasowe RAG w Herne, w Nadrenii Północnej Westfalii (Zagłębie Ruhry).

- Chcemy być aktywnym partnerem dla chińskiego górnictwa Chin - stwierdził w swym inauguracyjnym wystąpieniu wygłoszonym na chińskiej ziemi, dr Martin Junker, prezes RAG Mining Solutions.

Firma RAG Mining Solutions wprowadza na rynki świata niemiecki know-how z branży górnictwa węgla kamiennego oferując szeroką ofertę usług doradczych i inżynierskich, jak również szkolenia z zakresu wiedzy fachowej, do których należą m.in.: planowanie, logistyka, technika obudowy i robót przygotowawczych, klimatyzacja, wentylacji, automatyzacja procesów technologicznych, bezpieczeństwo pracy, wreszcie ochrona środowiska naturalnego.

RAG Mining Solutions dysponuje również kompleksowymi rozwiązaniami dla optymalizacji procesów technologicznych w dziedzinie podziemnej eksploatacji surowców. Ponadto Chińczycy są żywo zainteresowani parkiem maszynowym wycofywanym z likwidowanych kopalń niemieckich.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Węgiel, gaz i OZE. Gra o równowagę w cieniu europejskiej polityki klimatycznej

Nie będzie rewolucji w unijnej polityce klimatycznej, ale możliwe są korekty, które złagodzą presję kosztową na energetykę. O przyszłości systemu handlu emisjami, roli węgla i gazu w bilansowaniu Krajowego Systemu Elektroenergetycznego oraz ryzyku luki mocowej rozmawiamy z dr. hab. inż. Stanisławem Tokarskim z Głównego Instytutu Górnictwa, który przekonuje, że Polska powinna postawić na dwa filary bezpieczeństwa – równowagę między gazem a węglem – przy jednoczesnym rozwoju OZE i energetyki jądrowej.

Silny wstrząs w kopalni Lubin. W strefie zagrożenia przebywało 20 górników

W sobotę Zakładach Górniczych Lubin (KGHM) doszło do silnego wstrząsu. Jeden z górników został przysypany w kabinie maszyny górniczej. Ratownikom udało się do niego dotrzeć po kilku godzinach.

Mocno zakołysała się ziemia – to wstrząs, czy tąpniecie? Znamy odpowiedź

W latach 2021-2025 w polskim górnictwie podziemnym miało miejsce 16 tąpnięć wskutek zaistnienia wstrząsów górotworu. W ich wyniku doszło do 19 wypadków śmiertelnych.

Paulina Hennig-Kloska: Energia z morskich wiatraków obniży średnią cenę prądu w Polsce

Energia elektryczna produkowana przez morskie farmy wiatrowe będzie stabilizować średnią krajową cenę energii na niższym niż dotychczas poziomie - oceniła ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska.