Rada nadzorcza PGE rekomenduje nieudzielenie b. zarządowi absolutorium

fot: Katarzyna Zaremba-Majcher

Rada Nadzorcza PGE podjęła uchwałę o powołaniu Rafała Włodarskiego w skład Zarządu XI kadencji od 9 stycznia 2023 r.

fot: Katarzyna Zaremba-Majcher

Rada nadzorcza PGE zarekomendowała Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu spółki, by nie udzieliło ono absolutorium za 2023 rok byłemu zarządowi, w tym b. prezesowi Wojciechowi Dąbrowskiemu - wynika z wtorkowego komunikatu giełdowego PGE.

PGE przekazała, że we wtorek rada nadzorcza firmy podjęła uchwały, w których rekomenduje ZWZ spółki nieudzielenie absolutorium członkom zarządu z wykonania obowiązków w roku 2023.

Jak wskazano w komunikacie, rada podjęła tę decyzję ze względu na ocenę wykonywania funkcji członka Zarządu Spółki, w szczególności sposób prowadzenia i nadzoru nad projektami realizowanymi przez Spółkę oraz prowadzenie innych spraw Spółki, sposób wykonywania obowiązków korporacyjnych przewidzianych w przepisach prawa oraz ustalenia wynikające z przeprowadzonych i toczących się w Spółce audytów.

PGE dodała, że rada nadzorcza spółki zarekomendowała ZWZ nieudzielenie absolutorium: Wojciechowi Dąbrowskiemu (b. prezesowi), Ryszardowi Wasiłkowi, Wandzie Buk, Pawłowi Śliwie, Lechosławowi Rojewskiemu, Rafałowi Włodarskiemu oraz Przemysławowi Kołodziejakowi za okres pełnienia przez nich funkcji w zarządzie w 2023 roku.

7 lutego br. rada nadzorcza odwołała ze składu zarządu spółki: Wojciecha Dąbrowskiego (ówczesnego prezesa zarządu); Wandę Buk (wiceprezes zarządu ds. regulacji); Rafała Włodarskiego (wiceprezesa zarządu ds. wsparcia i rozwoju). Z kolei 28 lutego 2024 r. rada odwołała ze składu zarządu Lechosława Rojewskiego (wiceprezesa ds. finansowych).

PGE Polska Grupa Energetyczna jest największym przedsiębiorstwem elektroenergetycznym i dostawcą energii elektrycznej oraz ciepła w Polsce. Dostarcza energię i ciepło ponad 5,6 mln klientom. Jednostki wytwórcze Grupy PGE wytwarzają ponad 40 proc. energii elektrycznej w Polsce. PGE jest spółką akcyjną, w której Skarb Państwa ma prawie 61 proc., akcji.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Inflacja do końca roku pozostanie w przedziale 3,0-3,5 proc.

Wskaźniki inflacji CPI i bazowej do końca 2026 r. powinny utrzymywać się w przedziale 3,0-3,5 proc. rdr, a RPP prawdopodobnie odłoży decyzje o zmianach stóp procentowych do czasu większej klarowności perspektyw inflacji - ocenili ekonomiści Pekao po piątkowej publikacji danych GUS.

Polscy przewoźnicy zdominowali drogowy transport towarów w UE

Przewoźnicy z Polski odpowiadają za ponad 20 proc. drogowego transportu towarów w krajach Unii Europejskiej – wynika z danych Eurostatu opublikowanych w piątek, 31 lipca 2026 r. Przewożą najwięcej w całej UE.

Minister Grzegorz Wrona o JSW: Dyskusja z 83 związkami zawodowymi zaczyna być problemem

Wiceminister aktywów państwowych Grzegorz Wrona brał udział w posiedzeniu sejmowej komisji ds. energii, klimatu i aktywów państwowych, która była poświęcona aktualnej sytuacji Grupy Kapitałowej JSW. - Pozwalam sobie na takie pierwsze w życiu moje wystąpienie polityczne, ponieważ bardziej jestem znany z tego, że zajmuję się gospodarką, a nie polityką. Chcę powiedzieć jedno. Zanim posłowie będą nas krytykować, chciałbym również słyszeć w tej krytyce rozwiązania i pomoc - mówił podczas posiedzenia komisji.

Zabrze z dofinansowaniem 7,2 mln zł. Przebudowa ważnego skrzyżowania coraz bliżej

Miasto Zabrze otrzymało 7,2 mln zł z rezerwy subwencji Ministerstwa Infrastruktury na 2026 rok na rozbudowę układu drogowego w rejonie skrzyżowania ul. Tarnopolskiej i Składowej. To kluczowy krok w kierunku rozpoczęcia jednej z najbardziej oczekiwanych inwestycji w północnej części miasta, która ma znacząco poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu.