Przeżyj niezwykłą przygodę z żakami z AGH

1536576372 agh wyprawapolarnanaspitsbergenczlonekekipyaghpodczasnagrywaniafilmu

fot: Maciej Bernaś

Na zdjęciu członek ekipy AGH w trakcie nagrywania filmu podczas wyprawy polarnej na Spitsbergen

fot: Maciej Bernaś

Wyprawa polarna na Spitsbergen, eksploracja gór Kaukazu, wyścigi na torze rajdowym czy zawody łodzi solarnych – to tylko niektóre aktywności studentów i pracowników Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zaprezentowane w najnowszym spocie promocyjnym uczelni. „Nasz punkt widzenia – POV AGH” to film zrealizowany od początku do końca przez studentów i pracowników uczelni. Do nagrań użyli oni specjalistycznych kamer z możliwością nagrywania z perspektywy pierwszej osoby. Spot pokazuje, że okres studiów to najlepszy moment na przeżycie niezwykłej przygody. O najnowszym projekcie studentów i pracowników AGH poinformowała portal netTG.pl Anna Żmuda-Muszyńska, rzecznik prasowy AGH.

W filmie wydarzenia z własnej perspektywy prezentują  studenci i pracownicy, dla których uczelnia jest miejscem spełniania pasji. W materiale zobaczymy ekipę AGH Solar Boat podczas zawodów Electric Solar Boat Challenge w Monaco, AGH Racing na torze wyścigowym w USA oraz w Austrii, a także członków klubu wysokogórskiego SAKWA podczas wspinaczki na Uszbę, jeden z najtrudniejszych szczytów Kaukazu. W spocie pojawiają się również ujęcia z praktyk studentów Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu na platformie wiertniczej na Bałtyku oraz zdjęcia z wyprawy polarnej akustyków z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki na Spitsbergen. 

Technika POV (point of view - punkt widzenia), w której został zrealizowany spot, została wybrana przez twórców z kilku powodów. Nie tylko pozwala ona spojrzeć oczyma naszych filmowych bohaterów na niecodzienne wydarzenia i ich aktywności, ale również zrealizować ujęcia w miejscach, gdzie użycie klasycznego sprzętu byłoby trudne lub nawet niemożliwe. 

Spot skierowany jest przede wszystkim do grona pond 6 tysięcy pierwszoroczniaków, którzy w październiku rozpoczną studia w AGH. Film pokazuje ogrom możliwości, jaki daje działalność w jednej z ponad stu organizacji i kół studenckich działających w uczelni czy zaangażowanie się w projekty naukowe. Filmowa produkcja udowadnia również, że AGH wychodzi poza teren własnego kampusu i pozwala studentom rozwijać ich pasje i zainteresowania na każdej szerokości geograficznej. 

Prace nad spotem promocyjnym AGH rozpoczęły się rok temu. Za jego produkcję odpowiada studio produkcyjne MINE AGH wchodzące w skład Centrum Mediów AGH. „Nasz punkt widzenia – POV AGH”  jest pierwszym z cyklu materiałów, które pokazują, jak w praktyce wygląda hasło AGH „Wiedza-Pasja-Więź”. Pierwszy film porusza temat studenckich pasji, a kolejne odkryją ich bardziej naukowe oblicze oraz styl życia żaków z AGH. Spot promocyjny można obejrzeć pod adresem: www.bit.ly/AGH-POV. Więcej filmów zrealizowanych przez studentów z Centrum Mediów AGH znajduje się na ich facebooku.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.