Przepustka do pracy w Bogdance

fot: Materiały prasowe

Lubelska Bogdanka

fot: Materiały prasowe

Największym kapitałem każdej firmy są jej pracownicy. To właśnie dzięki nim może się ona rozwijać. Dlatego tak istotne jest zapewnienie dopływu odpowiednich kadr. Z tego doskonale zdaje sobie sprawę Lubelski Węgiel Bogdanka, który obecnie wraz ze szkołami w Łącznej i Ostrowie Lubelskim realizuje drugą edycję programu „Przepustka do pracy w Bogdance”.

Będzie on realizowany do końca sierpnia 2024 r. Dzięki pierwszej edycji, która trwała od 2017 do 2020 r., zatrudniono 57 osób, a 192 otrzymały stypendia naukowe ufundowane przez Lubelski Węgiel Bogdanka. Warto podkreślić, że lubelska kopalnia to jeden z największych pracodawców regionu. Zatrudnia blisko 5700 pracowników. Tym samym jest filarem gospodarczym i ekonomicznym Lubelszczyzny.

List intencyjny dotyczący kontynuacji programu w latach 2021-2024 podpisały na początku tego roku szkolnego LW Bogdanka, firma RG Bogdanka – świadcząca usługi z zakresu prac górniczych, budowlanych oraz realizowania dostaw i dyrektorzy Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej oraz Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim.

W Lubelskim Węglu zdają sobie sprawę, że sukcesywne pozyskiwanie młodych, ambitnych i utalentowanych pracowników to klucz do utrzymania wysokiej kultury technicznej i umocnienia pozycji Bogdanki, która jest uznawana za najbardziej efektywną kopalnię w kraju. Celem projektu jest wyłonienie spośród absolwentów szkół partnerskich trzech laureatów, którzy otrzymają „Przepustkę do pracy w Bogdance” zgodnie z aktualnymi potrzebami kadrowymi, oraz wyróżnienie siedmiu kolejnych osób, które zostaną zatrudnione w RG Bogdanka.

Aby walczyć o te wyróżnienia, trzeba spełnić odpowiednie warunki – średnia ocena z przedmiotów technicznych (nie niższa niż 4,50), próg punktowy z egzaminu zawodowego (powyżej 70 proc. z części pisemnej oraz 80 proc. z części praktycznej).

Wyłonienie dziesięciu najlepszych absolwentów nastąpi po przeprowadzeniu procesu składającego się z dwóch etapów. W pierwszym wyłonionych zostanie maksymalnie 15 absolwentów, którzy osiągnęli najwyższą liczbę punktów. Natomiast w drugim przeprowadzony proces rekrutacyjny zgodnie z polityką kadrową LWB, prowadzący do wyłonienia dziesięciu najlepszych absolwentów i zaliczenia ich do grona laureatów (trzy osoby dla LWB) lub wyróżnionych w projekcie (siedem osób dla RGB).

Lubelski Węgiel zastrzega, że „przepustki” i stypendia to tylko elementy polityki edukacyjnej, którą wspólnie wdraża z RG Bogdanka. Celem jest bowiem poprawa jakości kształcenia.

– Poprzez bliską współpracę ze szkołami średnimi w naszym regionie, a także z najważniejszymi ośrodkami naukowymi w naszej branży chcemy pozyskiwać młodych, utalentowanych pracowników, by utrzymać wysoki poziom kadr w spółce – wyjaśnia zastępca prezesa ds. pracowniczych i społecznych Adam Partyka.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Górnicza spółka wypłaci dywidendy w wysokości 1,5 zł za akcję. W sumie 300 mln zł!

300 mln zł zostanie przeznaczone na dywidendę dla akcjonariuszy - zdecydowało we wtorek Zwyczajne Walne Zgromadzenie KGHM Polska Miedź. Na jedną akcję dywidenda wyniesie 1,5 zł. Podczas ZWZ powołano również dziesięcioro członków, nowej, XII kadencji Rady Nadzorczej KGHM.

Obrady gorące. Będą pieniądze dla JSW do sierpnia i na wypłaty dla górników z PGG

Sytuacja w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, jej finansowanie, pieniądze dla Polskiej Grupy Górniczej oraz Krajowy Plan w dziedzinie Energii i Klimatu zdominowały obrady (9 czerwca, Katowice) Zespołu Trójstronnego do Spraw Bezpieczeństwa Socjalnego Górników. Atmosfera była nerwowa, dochodziło do scysji i gorącej wymiany argumentów. Udział w spotkaniu oprócz liderów związkowych wzięli Marian Zmarzły, wiceminister energii odpowiedzialny za górnictwo, oraz Grzegorz Wrona, wiceminister aktywów państwowych oraz szefowie spółek węglowych.

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Orlenu zdecydowało o wypłacie 8 zł dywidendy

Obradujące we wtorek w Płocku Zwyczajne Walne Zgromadzenie (ZWZ) Orlenu wyraziło zgodę, aby dywidenda do wypłaty w tym roku wyniosła 8 zł na akcję, co rekomendował zarząd. Taka wysokość dywidendy jest najwyższa w historii tej spółki.

W kopalni będzie akcja poszukiwawcza kombajnu ścianowego

W zabrzańskiej kopalni szykuje się sensacja! Już w poniedziałek 15 czerwca w podziemiach kopalni Guido zaplanowano akcję poszukiwawczo-rekonesansową. Jej celem będzie potwierdzenie, czy pozostawiono tam element prototypowego kombajnu ścianowego KDS-1 w wyrobiskach dawnej Kopalni Doświadczalnej Węgla Kamiennego M-300.