Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze bez wiceprezesa

fot: Krystian Krawczyk

Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" ma nowy zarząd

fot: Krystian Krawczyk

Łukasz Suchecki zrezygnował z funkcji wiceprezesa ds. operacyjnych Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze (PPL), dyrektora Lotniska Chopina oraz dyrektora Lotniska w Radomiu - poinformowało w czwartek biuro prasowe PPL, dodając, że chodzi o powody osobiste.

W dniu 22 lipca 2021 roku, ze względów osobistych, Łukasz Suchecki zrezygnował z funkcji wiceprezesa PPL ds. operacyjnych, dyrektora Lotniska Chopina oraz dyrektora Lotniska w Radomiu- poinformowało w komunikacie biuro prasowe PPL.

Jak przekazano, do czasu powołania następcy funkcję dyrektora Lotniska Chopina przejął dyrektor biura bezpieczeństwa operacji lotniczych Wojciech Krajewski.

Na czele PPL stoi prezes Stanisław Wojtera. Po rezygnacji Sucheckiego, wiceprezesi Przedsiębiorstwa to Paweł Siennicki oraz Stefan Świątkowski.

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze zarządza największym portem w Polsce, czyli Lotniskiem Chopina. PPL to również podmiot dominujący grupy kapitałowej PPL. Przedsiębiorstwo posiada udziały lub akcje 14 spółek m.in. zarządzających portami regionalnymi, jak np. w Krakowie, Rzeszowie, Modlinie czy Poznaniu.

W skład grupy kapitałowej PPL wchodzą także wyspecjalizowane spółki świadczące obsługę pasażerów, towarów i samolotów na polskich lotniskach (Welcome Airport Services i Lotniczy Dworzec Towarowy Wrocław) oraz podmiot ACS prowadzący działalność pozalotniczą, z zakresu ochrony i kontroli bezpieczeństwa pasażerów oraz bagażu w portach lotniczych.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

TOP 6 nieoczywistych propozycji na Industriadę 2026. Poleca dr Adam Hajduga

Przed nami kolejna Industriada, czyli święto Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Odbędzie się w dniach 13 i 14 czerwca 2026 roku, a tegorocznym motywem przewodnim są „Twarze przemysłu”. Industriada zagości w 50 obiektach i nie sposób odwiedzić je wszystkie. Wspólnie z dr. Adamem Hajdugą - współtwórcą festiwalu, wiceprezydentem Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego i dyrektorem instytucji kultury „Szyb Staszic” w Tarnowskich Górach – przygotowaliśmy TOP 6 nieoczywistych propozycji na Industriadę 2026.

Korski: Chcą budować nową kopalnię węgla. Zapomnieli, że urzędnicze młyny mielą wolniej niż kombajny

Przeczytałem, że powstanie w naszym kraju nowa kopalnia węgla kamiennego. Ma ona funkcjonować w Dolnośląskim Zagłębiu Węglowym, gdzie nadal występują najwyższej jakości węgle koksowe. Kiedy czytam, że pierwszą koncesję, jeszcze nie wydobywczą, uzyskano w 2014 r., to zauważam, że dla niewielkiego złoża droga od decyzji do podjęcia wydobycia jest bardzo długa. Jeszcze nie zaczęli fedrować, bo po drodze pojawiła się przeszkoda w postaci działki terenu, która jest potrzebna, ale właściciel nie chce jej sprzedać. 

Jest szansa dla Megalopolis Katowice-Ostrawa? Zbliża się konferencja pod patronatem netTG.pl

Trybuna Górnicza” i portal netTG.pl patronują XXXII Międzynarodowemu Spotkaniu Biznesu Czech, Polski i Słowacji, które odbędzie się 11 czerwca br.

Historia Bogdanki zaczęła się od odwagi śląskich geologów

Lubelska kopalnia jest dowodem, że w górnictwie najważniejsze decyzje zapadają na długo przed pierwszą toną węgla.