Postępowania kwalifikacyjne na stanowiska prezesa oraz wiceprezesów zarządu Węglokoks SA

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

100 proc. akcji spółki Węglokoks Kraj jest w posiadaniu spółki Węglokoks SA

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Rada Nadzorcza spółki Węglokoks SA w Katowicach przeprowadza postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska prezesa oraz wiceprezesów zarządu.

Postępowania kwalifikacyjne przeprowadzane są na stanowiska: prezesa zarządu spółki, wiceprezesa zarządu ds. finansowych, wiceprezesa zarządu ds. Grupy Kapitałowej,  wiceprezesa zarządu ds. handlowych. O tym, kto może aplikować na stanowiska i jakie są wymagania względem kandydatów, spółka informuje na swojej stronie.

Pisemne zgłoszenia kandydatów wraz z kompletem dokumentów oraz oświadczeń w zamkniętej kopercie należy składać do 3 kwietnia 2019 r. osobiście do godz. 15.00 w siedzibie spółki. 

Węglokoks SA jest jedną z największych firm w województwie śląskim, która kładzie nacisk na innowacyjność, nowe technologie i zrzesza przedsiębiorstwa z sektora górniczego, hutniczego, energetycznego i logistycznego. To także największy w Polsce eksporter węgla energetycznego, operator logistyczny i handlowy.

Przedsiębiorstwo powstało w 1951 r. jako Centrala Handlu Zagranicznego, zajmująca się głównie eksportem węgla kamiennego. Obecnie węgiel jest eksportowany głównie do krajów Unii Europejskiej, ale także na rynki krajów Afryki Północnej i Azji Wschodniej. Działalność firmy na rynku krajowym to przede wszystkim: handel produktami dla hutnictwa, dostawy magnetytu i flokulantów, materiałów dla górnictwa oraz handel biomasą i paliwami płynnymi dla przemysłu energetycznego.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

ZUS zwrócił przedsiębiorcom ponad 1,25 mld zł. A na tym nie koniec

Ponad 770 tys. przedsiębiorców otrzymało już zwrot nadpłaconej składki zdrowotnej za 2025 rok. Na ich konta trafiło łącznie ponad 1,25 mld zł – informują w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. 

Górniczo-energetyczny gigant stawia na... las

Podpisany przez Grupę PGE i Lasy Państwowe list intencyjny to kolejny etap w trwającej już od ponad ćwierćwiecza współpracy. Największy dostawca energii w Polsce angażuje się m.in. we wsparcie finansowe parków narodowych i rezerwatów oraz akcje sadzenia nowych drzew.

Centrum ESA jednak w Warszawie. Katowice gratulują

Centrum Europejskiej Agencji Kosmicznej powstanie w Warszawie. Stolica pokonała m. in. Katowice, które gratulują zwycięzcy.

Motyka: Transformacja to niższe ceny i bezpieczeństwo systemu

Polska energetyka wchodzi w etap, którego głównymi celami są niskie ceny energii, bezpieczeństwo dostaw i większa odporność systemu - powiedział w poniedziałek minister energii Miłosz Motyka. Zapowiedział rozwój magazynów energii, sieci i udział polskich firm w inwestycjach.