Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

30.97 PLN (-2.61%)

KGHM Polska Miedź S.A.

288.20 PLN (-1.97%)

ORLEN S.A.

130.50 PLN (+1.24%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.33 PLN (-1.67%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.16 PLN (-2.68%)

Enea S.A.

21.00 PLN (-0.28%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.30 PLN (+0.62%)

Złoto

5 127.91 USD (-0.59%)

Srebro

85.24 USD (-0.16%)

Ropa naftowa

99.61 USD (+2.82%)

Gaz ziemny

3.20 USD (-1.36%)

Miedź

5.85 USD (-0.56%)

Węgiel kamienny

125.95 USD (0.00%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

30.97 PLN (-2.61%)

KGHM Polska Miedź S.A.

288.20 PLN (-1.97%)

ORLEN S.A.

130.50 PLN (+1.24%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.33 PLN (-1.67%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.16 PLN (-2.68%)

Enea S.A.

21.00 PLN (-0.28%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.30 PLN (+0.62%)

Złoto

5 127.91 USD (-0.59%)

Srebro

85.24 USD (-0.16%)

Ropa naftowa

99.61 USD (+2.82%)

Gaz ziemny

3.20 USD (-1.36%)

Miedź

5.85 USD (-0.56%)

Węgiel kamienny

125.95 USD (0.00%)

Porozumienie w Kompanii umożliwi wdrożenie programu naprawczego

fot: Andrzej Bęben/ARC

- Program umożliwi pracodawcy zachowywać się elastyczniej w sytuacji kryzysowej. Kwestia przenosin pracowników i możliwości lepszego wykorzystania zatrudnionych pracowników na pewno znacznie usprawni proces zarządzania w Kompanii Węglowej - uważa Zbigniew Madej, rzecznik Kompanii Węglowej

fot: Andrzej Bęben/ARC

Przebieg środowych (15 stycznia) rozmów zarządu Kompanii Węglowej ze stroną społeczną skomentował w rozmowie z portalem górniczym nettg.pl rzecznik prasowy KW Zbigniew Madej.

- Rozmowy trwały od 7 rano do 21 wieczorem. Miały charakter merytoryczny, a kwestie sporne zostały szeroko przedstawione. Zarząd udzielił wszelkich możliwych wyjaśnień i po naprawdę burzliwej dyskusji udało się dojść do ustalenia projektu porozumienia. Projekt ten związkowcy otrzymają dzisiaj (16 stycznia - przyp. red.) po godzinie 12, a o godzinie 15 odbędzie się kolejne spotkanie zarządu ze stroną społeczną. Jeżeli strona społeczna uzna zapisy porozumienia za satysfakcjonujące mam nadzieję, że dojdzie do podpisania porozumienia - komentuje Madej.

Rzecznik KW nie zdradza, z ilu punktów będzie się składał dokument, tym bardziej, że w trakcie spotkania na linii związki - zarząd może on zostać zmodyfikowany. Podkreśla, że podpisanie porozumienia zamknie pewien etap i umożliwi przyjęcie programu naprawczego do 2020 r. Przed wdrożeniem projekt programu musi jeszcze zostać zaakceptowany przez radę nadzorczą spółki.

- Program umożliwi pracodawcy zachowywać się elastyczniej w sytuacji kryzysowej. Kwestia przenosin pracowników i możliwości lepszego wykorzystania zatrudnionych pracowników na pewno znacznie usprawni proces zarządzania w Kompanii Węglowej - uważa rzecznik.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Fitch podwyższa prognozę wzrostu PKB Polski w '26 do 3,6 proc.

Agencja Fitch podwyższyła prognozę dynamiki PKB Polski w 2026 r. do 3,6 proc. z 3,2 proc., a w bieżącym roku prognozuje jeszcze jedną, ostatnią obniżkę stóp przez RPP o 25 pb. - podano w kwartalnym raporcie agencji.

Nie takie hałdy straszne, jak je malują

Wokół hałd narosło wiele opowieści o tym, jak potrafią uprzykrzyć życie, jak bardzo trują i niszczą wszystko, co na nich rośnie. Nie zawsze jednak tak się dzieje.

Konflikt na Bliskim Wschodzie pokazał, że Europa nie ma autonomii energetycznej

Eskalacja konfliktu na Bliskim Wschodzie ponownie uwidoczniła brak pełnego bezpieczeństwa energetycznego Europy - ocenili w opublikowanym w czwartek komentarzu analitycy Allianz Trade. W ich opinii, choć zależność Europy od rosyjskiego gazu uległa poprawie, jest to jednak zastąpienie jednej zależności inną.

1700 gmin nie wystąpiło o zaopiniowanie planu ogólnego związane z ochroną złóż kopalin

1,7 tys. gmin nie wystąpiło o zaopiniowanie planu ogólnego związane z ochroną złóż kopalin - wynika z danych ministerstwa klimatu. Zdaniem przedstawicieli resortu gminy nie zawsze uwzględniają występowanie kopalin na swoich terenach, ponieważ chcą je przeznaczyć pod budowę mieszkań.