PKW: rada wybrała nowego prezesa

fot: Jarosław Galusek/ARC

Naszą ambicją jest zwyciężyć w przyszłorocznym konkursie - zapowiada Kazimierz Grzechnik

fot: Jarosław Galusek/ARC

Kazimierz Grzechnik został nowym prezesem Południowego Koncernu Węglowego. Rada nadzorcza spółki wybrała go na to stanowisko podczas posiedzenia w poniedziałek 2 kwietnia - poinformowała portal gorniczy nettg.pl Beata Wróbel z biura prasowego spółki.

Kazimierz Grzechnik do tej pory był dyrektorem kopalni Brzeszcze. Urodził się w 1962 roku. Jest absolwentem Wydziału Górniczego Politechniki Śląskiej w Gliwicach, gdzie w 1986 roku uzyskał dyplom w specjalności technicznej eksploatacji złóż.

Tuż po studiach rozpoczął pracę w kopalni Czeczott, skąd - wraz z wygaśnięciem w niej wydobycia - przeszedł do kopalni Piast. W obu jej ruchach przeszedł wszystkie szczeble górniczej kariery, począwszy od nadgórnika, poprzez sztygara zmianowego, kierownika oddziału, nadsztygara, głównego inżyniera wentylacji po kierownika Działu Przygotowania Produkcji i Inwestycji, a następnie Działu Górniczego. Funkcję dyrektora kopalni Brzeszcze objął 23 września 2008 roku.

Podczas posiedzenia wybrano także nowego wiceprezesa zarządu dyrektora ds. handlowych. Funkcję tę pełnić będzie Wojciech Rorot.

Obecnie w skład zarządu, oprócz nowo wybranych członków wchodzą: wiceprezes zarządu dyrektor ds. technicznych Jerzy Wróbel oraz wiceprezes zarządu dyrektor ds. ekonomiczno- finansowych Teresa Rajca -Bisztyga.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Górnicy mają gwarancję zatrudnienia. Kto trafił na kopalnię Budryk?

Lata 90. ubiegłego wieku w polskim górnictwie były równie gorące jak obecne. O czym pisaliśmy 30 lat temu? Przede wszystkim o kopalni Żory, która została postawiona w stan upadłości. W 30. numerze „Trybuny Górniczej” z 1 sierpnia 1996 r. rozmawialiśmy też z Jerzym Markowskim, ówczesnym pełnomocnikiem rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego.

Minister infrastruktury rozmawia z szefem MAP o przyszłości Polregio

Minister infrastruktury Dariusz Klimczak powiedział, że rozmawia z szefem MAP Wojciechem Balczunem o koncepcji rozwoju Polregio. Wskazał, że nie chodzi o to, kto ma nadzorować tę spółkę, tylko o plan na jej przyszłość. Zdaniem szefa Polregio ewentualna zmiana nadzoru mogłaby ułatwić zakup taboru.

Grzegorz Wolnik: JSW musi być do uratowania. Taka firma nie może upaść

Przyszłość Jastrzębskiej Spółki Węglowej, wydłużenie pracy bloków Elektrowni Rybnik i powstanie drugiej metropolii na Śląsku. O tym rozmawialiśmy z Grzegorzem Wolnikiem, radnym Sejmiku Województwa Śląskiego (KO). 

Tauron Ciepło zwiększa przepustowość sieci ciepłowniczej z Elektrociepłowni Łagisza

Spółka Tauron Ciepło rozpoczęła zwiększanie przepustowości sieci ciepłowniczej, która umożliwi dodatkową produkcję ciepła z Elektrociepłowni Łagisza. Od sezonu grzewczego 2026/27 z tamtejszego ciepła będą mogli korzystać m.in. mieszkańcy Sosnowca.