PKW: polski węgiel to sprawdzona jakość

fot: Jarosław Galusek/ARC

Promowanie marki „Polski węgiel dla Ciebie" to inicjatywa Południowego Koncernu Węglowego na promocję rodzimych produktów.

fot: Jarosław Galusek/ARC

Węgiel produkowany przez polskie kopalnie coraz gorzej znosi konkurencję z surowcem importowanym z zagranicy, którego dystrybutorzy w szybkim tempie rozbudowują sieć handlową. Południowy Koncern Węglowy, chcąc ograniczyć ten niekorzystny trend, rozpoczął realizację polityki wspierania polskiego węgla.

Działania podejmowane przez PKW zawarte zostały w nowej strategii marketingowej spółki i nawiązują do wspólnej inicjatywy Ministerstwa Gospodarki oraz największych podmiotów produkujących i sprzedających polski węgiel, mającej na celu wypromowanie marki "Polski węgiel". W pierwszej kolejności Koncern wymienił nośniki reklamowe w postaci banerów i flag na wszystkich składach węglowych własnej sieci dystrybucyjnej. Teraz zawierają one nowe hasło reklamowe - "Polski węgiel dla Ciebie". Jest ono przewodnim hasłem Koncernu na wszystkich nośnikach promocyjnych, w tym także w reklamie medialnej.

- Promowanie marki "Polski węgiel dla Ciebie" to inicjatywa Południowego Koncernu Węglowego na promocję rodzimych produktów. Działania nasze i naszych przedstawicieli handlowych nastawione są w jeszcze większym stopniu na spełnianie oczekiwań klientów i poprawę wizerunku polskiego górnictwa - informuje Piotr Potoniec, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w PKW.

Aktualnie sieć handlowa Południowego Koncernu Węglowego liczy prawie 60 firm, dysponujących ok. 160 punktami sprzedaży w całym kraju. To właśnie składy węgla są miejscem, gdzie kampania na rzecz polskiego surowca jest szczególnie widoczna. Kolejny jej etap zakłada start internetowej platformy informacyjnej www.polskiwegieldlaciebie.pl, uruchomienie profilu na najpopularniejszym portalu społecznościowym, akcję reklamową zachęcającą do zakupów polskiego węgla w mediach, wydanie folderów promocyjnych, wprowadzenie opakowań do konfekcjonowania paliw węglowych z hasłem "Polski węgiel dla Ciebie", sprzedawanych w sieci handlowej PKW, wreszcie system informacji wizualnej w punktach obsługi klienta.

Południowy Koncern Węglowy ma w zanadrzu wiele atutów, aby skutecznie poprowadzić tego typu kampanię, w tym najważniejszy - bogatą ofertę węgla. Spółka sukcesywnie zwiększa produkcję paliwa węglowego JARET, przeznaczonego do kotłów retortowych, a także ekogroszku JARET PLUS, będącego wysokokalorycznym paliwem produkowanym na bazie sortymentów JARET i groszek.

- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, stale rozszerzamy sieć handlową na terenie kraju. Działamy tradycyjnie w Polsce południowej i środkowej, ale nie zapominamy o północy, gdzie coraz częściej pojawia się konkurencyjny węgiel zagraniczny, dostarczany do naszego kraju poprzez porty - zwraca uwagę Piotr Potoniec.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Agencja Fitch potwierdziła w piątek rating Polski na poziomie A-

Agencja Fitch potwierdziła w piątek rating Polski na poziomie A- i jednocześnie utrzymała negatywną perspektywę ratingu - podało w piątek Ministerstwo Finansów. Fitch spodziewa się, że deficyt finansów publicznych w 2027 r. wyniesie 6,7 proc. a wzrost PKB wyniesie 2,9 proc.

Został górnikiem na jeden dzień. Wyjątkowa szychta w kopalni

Projekt „Zostań górnikiem na jeden dzień", w ramach wsparcia WOŚP, zrealizowany został w Kopalni Soli Wieliczka. Paweł z Warszawy zjechał 170 metrów pod ziemię i odbył prawdziwą górniczą szychtę.

Hossa na warszawskim parkiecie przyciąga inwestorów

Hossa na warszawskiej giełdzie sprzyja zainteresowaniu inwestowaniem, co widać w rosnącej liczbie rachunków maklerskich - wskazał Polski Instytut Ekonomiczny. Zdaniem ekspertów Osobiste Konta Inwestycyjne, które zaczną działać od 1 stycznia 2027 r., pojawią się w korzystnym dla rynku momencie.

Air Arabia uruchomi w grudniu bezpośrednie loty z Katowic do Szardży

Air Arabia od 17 grudnia uruchomi bezpośrednie połączenie między Katowice Airport a Szardżą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Rejsy będą odbywać się cztery razy w tygodniu.