PKP Cargo planuje akwizycję w Rumunii

fot: ARC

PKP CARGO przewiozło w 2012 roku ponad 50 milionów ton węgla, z tego 28 procent w ruchu międzynarodowym

fot: ARC

Spółka PKP Cargo rozpoczęła rozmowy dotyczące nabycia udziałów w rumuńskich spółkach Vest Trans Rail SRL, Ferest Logistics SRL oraz Romcargounit SRL - poinformowało PKP Cargo w czwartkowym, 17 października, komunikacie.

"Spółki prowadzą działalność w obszarze kolejowych przewozów towarowych na rynku rumuńskim. Rozpoczęcie rozmów stanowi element realizacji strategii grupy PKP Cargo na lata 2019-2023 w zakresie ekspansji zagranicznej PKP Cargo w obszarze Europy Środkowo-Wschodniej" - napisano w komunikacie.

Jak informuje polska spółka, firmy Vest Trans Rail SRL, Ferest Logistics SRL, Romcargounit SRL powiązane są ze sobą w aspekcie właścicielskim oraz biznesowym.

Zarząd PKP Cargo zaznaczył jednocześnie, że rozpoczęcie rozmów nie oznacza, że transakcja zostanie sfinalizowana.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wyjątkowa wystawa w Bieruniu. Odkryj fascynujące tajemnice KWK Piast

Na rynku w Bieruniu stanęła plenerowa wystawa „Bieruńsko gruba. Moje miejsce na ziemi”. Ekspozycja, którą można oglądać od 20 czerwca, przedstawia historię KWK Piast oraz losy lokalnej społeczności związanej z zakładem. Prezentowane są na niej materiały archiwalne oraz fotografie autorstwa Tomasza Liboski.

Jacek Korski: Pamiątka z przeszłości, czyli historia niezwykła pewnego kombajnu

W poniedziałek 15 czerwca miałem okazję obserwować pod ziemią w Kopalni Guido w Zabrzu otwarcie i penetrację na zasadach akcji ratowniczej wyrobiska, w którym przypuszczano, że znajduje się prototypowy kombajn ścianowy KDS-1. Na zasadach akcji ratowniczej, bo tak stanowią przepisy górnicze. Takie działanie miało kilka pozytywów - pisze Jacek Korski.

Gotowi na wielką metropolię?

Czescy samorządowcy nalegają na szybkie powołanie do życia metropolii, która połączyłaby Katowice z Ostrawą. Ogłosili to podczas dorocznego, XXXII Spotkania Biznesu Czech, Polski i Słowacji, które odbyło się w ub. tygodniu w ostrawskim magistracie.

Firmy z USA gotowe inwestować w Polsce w fabrykę paliwa do SMR i komponenty dla satelitów

Amerykańska spółka X-Energy deklaruje gotowość do zainwestowania w Polsce blisko 1 mld dolarów w ramach Zielonego Okręgu Przemysłowego Kaszubia. Z kolei Quantum Space rozważa produkcję w Polsce komponentów do satelitów oraz systemów służących ochronie i bezpieczeństwu infrastruktury satelitarnej w przestrzeni kosmicznej.