Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.51 PLN (-1.75%)

KGHM Polska Miedź S.A.

370.35 PLN (+2.88%)

ORLEN S.A.

144.62 PLN (+0.43%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.69 PLN (-0.84%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.56 PLN (-1.22%)

Enea S.A.

21.12 PLN (-1.77%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

22.95 PLN (-3.57%)

Złoto

4 690.50 USD (-0.68%)

Srebro

87.11 USD (-0.22%)

Ropa naftowa

107.95 USD (+0.47%)

Gaz ziemny

2.90 USD (+2.40%)

Miedź

6.63 USD (-0.18%)

Węgiel kamienny

114.30 USD (-1.47%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.51 PLN (-1.75%)

KGHM Polska Miedź S.A.

370.35 PLN (+2.88%)

ORLEN S.A.

144.62 PLN (+0.43%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.69 PLN (-0.84%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.56 PLN (-1.22%)

Enea S.A.

21.12 PLN (-1.77%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

22.95 PLN (-3.57%)

Złoto

4 690.50 USD (-0.68%)

Srebro

87.11 USD (-0.22%)

Ropa naftowa

107.95 USD (+0.47%)

Gaz ziemny

2.90 USD (+2.40%)

Miedź

6.63 USD (-0.18%)

Węgiel kamienny

114.30 USD (-1.47%)

Piotr Pyzik nowym wiceministrem od górnictwa. Dziś odebrał nominację

1636984160 pyzik

fot: MAP

Piotr Pyzik odebrał w poniedziałek 15 listopada nominację z rąk wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina

fot: MAP

15 listopada wicepremier Jacek Sasin wręczył Piotrowi Pyzikowi powołanie na podsekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Wg nieoficjalnych informacji Piotr Pyzik ma zostać pełnomocnikiem rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Pyzik jest byłym posłem Prawa i Sprawiedliwości z Gliwic.

Piotr Pyzik jest absolwentem Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie - w 2011 r. uzyskał na tej uczelni licencjat z dyplomacji i stosunków międzynarodowych. Od 2001 r. członek Prawa i Sprawiedliwości, współzałożyciel struktur PiS w województwie śląskim.

W wyborach parlamentarnych w 2011 r. uzyskał mandat poselski, startując jako lider listy PiS w okręgu gliwickim. W kolejnych wyborach w 2015 r. z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, natomiast w wyborach w 2019 r. nie został ponownie wybrany do Sejmu. W sierpniu 2020 r. został wicedyrektorem PGE Dystrybucja w Skarżysku-Kamiennej.

Wg nieoficjalnych informacji Piotr Pyzik ma zostać pełnomocnikiem rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego. Wcześniej, od września 2020 r., tę fumkcję pełnił Artur Soboń. Nieoczekiwanie w październiku br. Soboń został mianowany sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Od tego momentu nadzór nad sektorem górniczym i paliwowym sprawował wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

W maju wyraźne pogorszenie koniunktury w sektorze przedsiębiorstw

Majowy odczyt Miesięcznego Indeksu Koniunktury wskazuje na wyraźne pogorszenie sytuacji w sektorze przedsiębiorstw - poinformował w środę Polski Instytut Ekonomiczny. Głównym powodem jest osłabienie popytu, co skutkuje niższą sprzedażą i ograniczeniem nowych zamówień - dodał.

Tak świętowano w KGHM! Relacja z Dnia Hutnika 2026

Zobaczcie, jak wyglądały tegoroczne obchody Dnia Hutnika połączone z jubileuszem 65-lecia KGHM. W tym roku świętowanie miało wyjątkową oprawę – od orkiestry i mażoretek po ambitne zapowiedzi rozwoju hut w Legnicy, Głogowie i Cedyni.

TAURON rusza z kampanią parasolową pod hasłem „TAURON. Jasne, że tak!”

Energetyczna marka zachęca gospodarstwa domowe do świadomego wyboru grupy taryfowej, dopasowanej do codziennego sposobu korzystania z energii, a firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw do wyboru oferty dopasowanej do potrzeb biznesowych.

Orlen chce wzmacniać krajowych przedsiębiorców. Zaprasza firmy technologiczne do współpracy

Kilkuset przedstawicieli firm technologicznych oraz ekspertów IT z całej Polski wzięło udział w Forum Dostawców ORLEN. W trakcie drugiego z serii zaplanowanych cyklicznych spotkań koncern zaprezentował kierunki rozwoju i zaprosił firmy technologiczne do współpracy. Forum było kolejną ogólnopolską odsłoną programu „Partnerzy Energii Jutra", którego celem jest budowanie długofalowego dialogu z rynkiem oraz zwiększanie udziału polskich firm w realizacji strategicznych projektów Grupy. Spośród wszystkich uczestników zdecydowaną większość stanowili nowi, potencjalni dostawcy usług dla Orlenu.