Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

31.82 PLN (+0.06%)

KGHM Polska Miedź S.A.

291.10 PLN (-0.99%)

ORLEN S.A.

129.14 PLN (+0.19%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.34 PLN (-1.56%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.33 PLN (-0.87%)

Enea S.A.

20.94 PLN (-0.57%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.35 PLN (+0.83%)

Złoto

5 185.06 USD (+0.52%)

Srebro

87.09 USD (+2.00%)

Ropa naftowa

97.22 USD (+0.35%)

Gaz ziemny

3.20 USD (-1.51%)

Miedź

5.88 USD (-0.03%)

Węgiel kamienny

125.95 USD (0.00%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

31.82 PLN (+0.06%)

KGHM Polska Miedź S.A.

291.10 PLN (-0.99%)

ORLEN S.A.

129.14 PLN (+0.19%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.34 PLN (-1.56%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.33 PLN (-0.87%)

Enea S.A.

20.94 PLN (-0.57%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.35 PLN (+0.83%)

Złoto

5 185.06 USD (+0.52%)

Srebro

87.09 USD (+2.00%)

Ropa naftowa

97.22 USD (+0.35%)

Gaz ziemny

3.20 USD (-1.51%)

Miedź

5.88 USD (-0.03%)

Węgiel kamienny

125.95 USD (0.00%)

Ostatni dzień na rozliczenie z fiskusem

fot: ARC/Andrzej Bęben

Uczciwy obywatel powinien płacić podatki, ale nie wszyscy obywatele chcą być uczciwymi

fot: ARC/Andrzej Bęben

Poniedziałek, 30 kwietnia, jest ostatnim dniem na przesyłanie deklaracji podatkowej PIT za zeszły rok i rozliczenie podatku. MF radzi, by PIT-a wysłać przez internet - jest szybciej, a ryzyko popełnienia błędu jest mniejsze. W ten sposób rozliczyło się już prawie 11 mln podatników.

Termin na rozliczenie podatku i złożenie rocznej deklaracji PIT za 2017 r. mija 30 kwietnia br. Ministerstwo finansów radzi, by skorzystać z najprostszej i najszybszej formy rozliczenia - przez internet. Można skorzystać ze wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR) lub rozliczyć się za pomocą e-Deklaracji.

- Najczęściej podatnicy popełniają błędy podczas wypełniania deklaracji w formie tradycyjnej, papierowej. Zwykle to bardzo proste błędy, np. brak podpisu; niezaznaczenie pola, które wskazuje, czy wypełniamy zeznanie, czy korektę; brak informacji o wspólnym rozliczeniu z małżonkiem. Zdarzają się też błędy rachunkowe - poinformował PAP Paweł Jurek z biura prasowego resortu finansów.

W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą należy pamiętać o wpisaniu danych identyfikacyjnych, czyli numerze NIP.

Jurek podkreślił, że takich błędów można uniknąć korzystając z internetowego rozliczenia przez system e-Deklaracje. "Jeżeli rozliczamy się przez internet za pomocą e-Deklaracje, to ryzyko pomyłki jest znacznie mniejsze. System nie dopuszcza do wysłania deklaracji zawierającej błędy. Aplikacja sama liczy oraz sprawdza, czy wszystkie pola zostały wypełnione" - powiedział przedstawiciel MF.

Zgodnie z danymi resortu finansów, do 6 rano w poniedziałek do systemu ministerstwa finansów wpłynęło 10 mln 920 tys. e-deklaracji.

- To rekordowa liczba, bowiem w zeszłym roku w ten sposób przesłano niespełna 10 mln formularzy - powiedział Jurek.

Informacje o rozliczeniu można uzyskać na stronie www.szybkipit.pl oraz na Portalu Podatkowym MF, gdzie znajdują się wszystkie informacje i formularze niezbędne do wypełnienia deklaracji. Fiskus zaprasza też na profil na FB.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Walą się fundamenty europejskiego planu klimatycznego

Handel uprawnieniami do emisji stał się jednym z głównych tematów Rady Europejskiej w sprawie konkurencyjności UE, a interwencja w system uprawnień do emisji przestała wydawać się fikcją

Co dalej ze spółką JSW Koks? Ważne decyzje zapadną na walnym zgromadzeniu

Jastrzębska Spółka Węglowa opublikowała 12 marca raport, w którym informuje, iż zarząd JSW powziął informację o konieczności podjęcia decyzji przez Walne Zgromadzenie spółki zależnej, czyli JSW Koks – uchwały w sprawie dalszego jej istnienia. Tymczasem prezydent Zabrza Kamil Żbikowski apeluje o ratunek dla Koksowni Jadwiga.

Rosomak podpisał umowę na dostawę platform pojazdowych systemu przeciwlotniczego

Siemianowicki Rosomak podpisał podpisał w środę 11 marca umowę z KIA Corporation na dostawę platform pojazdowych dla sytemu SAN - poinformowała spółka.

Decyzja MAE to działanie doraźne, bez znaczącego wpływu na ceny ropy

Według eksperta ds. energetyki Wojciecha Jakóbika skierowanie na rynek 400 mln baryłek ropy naftowej przez kraje Międzynarodowej Agencji Energetycznej, to działanie doraźne, które może przynieść “lekką ulgę“. W jego ocenie, uruchomienie rezerw nie ma znaczącego wpływu na światowe ceny ropy.