Orlen od lat jest zaangażowany w pomoc dla straży pożarnej

1568957417 orlen strazacy obajtek morawiecki orlen

fot: Orlen

W gali w Teatrze Małym w Tychach udział wzięli prezes Orlenu Daniel Obajtek oraz premier Mateusz Morawiecki

fot: Orlen

PKN Orlen przez 19 lat przeznaczył 14 mln zł, za pośrednictwem Fundacji Orlen, na wsparcie straży pożarnej w Polsce, z czego tylko w ciągu dwóch ostatnich lat ponad 4 miliony zł. W tegorocznej edycji programu "Orlen dla Strażaków" środki finansowe przekazano aż 249 jednostkom. W uroczystej gali drugiej edycji programu "Orlen dla Strażaków" udział wzięli premier Mateusz Morawiecki i prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Tegoroczne podsumowanie programu "Orlen dla Strażaków" oraz uroczyste wręczenie symbolicznych czeków na łączną kwotę ponad 2 mln zł odbyło się w Teatrze Małym w Tychach.

- Dziękuję, że budujecie Polskę, która jest coraz bardziej bezpieczna. Jesteście postrzegani jako ten, co zawsze pomoże. To jest bardzo potrzebne społecznie - to spaja społeczeństwo. Macie niesamowity dar. Oprócz tego, że jesteście odważni i bohaterscy, to bardzo często służycie jako wzorzec. To dla mnie ogromna radość i duma być dzisiaj tutaj z Wami. Dziękuję za Wasze męstwo i odwagę - powiedział Premier Mateusz Morawiecki.

W styczniu br. PKN Orlen uruchomił program lojalnościowy dla strażaków zarejestrowanych w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Oznacza to, że obok pomocy systemowej ta grupa zawodowa otrzymała codzienne wsparcie w postaci rabatu 8 groszy za 1 litr paliwa na wszystkich stacjach Orlen w Polsce.

- Doceniamy poświęcenie i profesjonalizm polskich strażaków, dlatego od ponad 19 lat aktywnie angażujemy się we wsparcie ich trudnej, odpowiedzialnej i bardzo potrzebnej pracy. W tym czasie łącznie 14 milionów złotych trafiło do ochotniczych i państwowych jednostek straży pożarnej. Zależało nam również na codziennym wsparciu ich działalności stąd wdrożenie programu rabatowego dla członków tych formacji. Ważny był też dla nas w tym przypadku aspekt biznesowy - z ofertą dotarliśmy do ponad 100-tysięcznej grupy potencjalnych nowych klientów. To się opłaciło. Strażacy od stycznia do końca sierpnia tego roku zatankowali na Orlenie łącznie blisko 20 mln litrów paliwa, stając się jednym z najlepszych klientów flotowych - powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Program "Orlen dla Strażaków" jest realizowany przez PKN Orlen nieprzerwalnie od 19 lat. W tym okresie udało się udzielić wsparcia ponad 1 500 jednostkom. Zostało ono przeznaczone m.in. na dofinansowanie zakupu sprzętu niezbędnego do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami na terenie całej Polski.

Fundacja Orlen angażuje się w wiele projektów społecznych. W 2018 r. na realizację celów statutowych przeznaczono blisko 32,5 mld zł. Zdecydowana część tej kwoty, bo prawie 24 mld zł, pochodziła z darowizn PKN Orlen. Z kolei spółki z GK Orlen na wsparcie Fundacji przeznaczyły ponad 3,5 mld zł.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Zwiedzili EC Szombierki. To była gratka dla miłośników historii techniki i architektury

20 czerwca Bytomianie mieli okazję zobaczyć z bliska, jak postępują prace związane z rewitalizacją Elektrociepłowni Szombierki. Podczas II Dni Otwartych zorganizowanych przez Grupę Arche uczestnicy zwiedzili jeden z najcenniejszych zabytków poprzemysłowych w regionie i poznali plany dotyczące jego przyszłego zagospodarowania.

Wyjątkowa wystawa w Bieruniu. Odkryj fascynujące tajemnice KWK Piast

Na rynku w Bieruniu stanęła plenerowa wystawa „Bieruńsko gruba. Moje miejsce na ziemi”. Ekspozycja, którą można oglądać od 20 czerwca, przedstawia historię KWK Piast oraz losy lokalnej społeczności związanej z zakładem. Prezentowane są na niej materiały archiwalne oraz fotografie autorstwa Tomasza Liboski.

Jacek Korski: Pamiątka z przeszłości, czyli historia niezwykła pewnego kombajnu

W poniedziałek 15 czerwca miałem okazję obserwować pod ziemią w Kopalni Guido w Zabrzu otwarcie i penetrację na zasadach akcji ratowniczej wyrobiska, w którym przypuszczano, że znajduje się prototypowy kombajn ścianowy KDS-1. Na zasadach akcji ratowniczej, bo tak stanowią przepisy górnicze. Takie działanie miało kilka pozytywów - pisze Jacek Korski.

Gotowi na wielką metropolię?

Czescy samorządowcy nalegają na szybkie powołanie do życia metropolii, która połączyłaby Katowice z Ostrawą. Ogłosili to podczas dorocznego, XXXII Spotkania Biznesu Czech, Polski i Słowacji, które odbyło się w ub. tygodniu w ostrawskim magistracie.