Organizatorzy Targów myślą już o przygotowaniach do kolejnej edycji

fot: Maciej Dorosiński

- Dziś kończymy tę edycję targów, ale myślami jesteśmy już przy kolejnej, która odbędzie się w 2021 r. - powiedziała prezes polskiej Techniki Górniczej Iwona Gramatyka

fot: Maciej Dorosiński

Od wtorku do piątku Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego Katowice 2019 r. odwiedziło blisko 30 tys. osób. Szczegółowe informacje dotyczące tegorocznej edycji imprezy przedstawiono w piątek, 13 września, w czasie konferencji prasowej. Z dziennikarzami spotkała się Iwona Gramatyka, prezes Polskiej Techniki Górniczej - organizatora Targów.

 Szefowa PTG przypomniała, że w tym roku do Katowic przyjechało 350 wystawców z 12 krajów. Ich stoiska zajęły 11 tys. m kw. To obszar 1,5 boiska piłkarskiego na Stadionie Śląskim. Całość powierzchni targowej wyniosła natomiast 26 tys. m kw. Poza wystawcami w Katowicach pojawiły się także zagraniczne delegacje. Tegoroczna edycja była także wyjątkowa ponieważ po raz pierwszy zorganizowano Targi EkoSpalanie & EkoTechnologie. Kolejna targi zaplanowano na 7-10 września 2021 r.

W czasie tegorocznej edycji rozstrzygnięto konkurs „Innowacyjny produkt i technologie” oraz po raz pierwszy zorganizowano konkurs dla studentów „Innowacje w przemyśle”.

 - Dziś kończymy tę edycję targów, ale myślami jesteśmy już przy kolejnej, która odbędzie się w 2021 r. Może się wydawać, że dwa lata to dużo czasu, ale jeśli jest dużo pracy - tak jak w wypadku, organizacji takiej imprezy – to ten czas bardzo szybko mija. Dlatego zaraz zabieramy się do pracy – stwierdziła prezes Iwona Gramatyka.

Przyznała także, że miała okazję rozmawiać z przedstawicielami zagranicznych firm, którzy byli bardzo zadowoleni z udziału w imprezie.

- Stwierdzili, że w tym roku mniej było zwiedzających z ciekawości, a więcej tych, którzy byli zainteresowani ofertą. Wiem, że odbyło się tu dużo rozmów biznesowych – przyznała prezes Gramatyka.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Będzie wieża widokowa na Szlaku Węgla i Stali

W ramach programu Industrial Space na Szlaku Węgla i Stali pojawią się nowe obiekty. Jeden z nich zaplanowano w Jastrzębiu-Zdroju, w okolicach Zielonego Mostu. Stanie wieża widokowa w formie kopalnianego skipu.

Gaz w Europie drożeje po wtorkowych zniżkach cen

Ceny gazu w Europie idą w górę po wtorkowych spadkach. Wśród inwestorów nie słabną wątpliwości co do porozumienia pokojowego pomiędzy USA a Iranem - informują maklerzy.

ZŁAP BOXA KGHM – inspiracje ukryte w pudełku

Jak w ciekawy i nowoczesny sposób przybliżyć dzieciom i młodzieży wartości KGHM? Koordynatorzy programu edukacyjnego „Kompetentni w branży – KGHM kluczowy partner w kształceniu zawodowym” znaleźli na to sposób.  Akcja #ZŁAPBOXAKGHM to nowoczesne podejście do edukacji poprzez zabawę i spopularyzowany przez social media globalny fenomen blindboxów. Działania prowadzono w szkołach patronackich oraz podczas wydarzeń sportowych w Lubinie.

Kadrowe trzęsienie ziemi. Posady straciło trzech szefów energetycznej spółki

Rada nadzorcza PGE Dystrybucja - spółki zależnej Polskiej Grupy Energetycznej - odwołała prezesa Jacka Drozda i dwóch członków zarządu ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała spółka.