Odpowiedni moment na sprzedaż akcji PGE

Zeszłotygodniowa sprzedaż udziałów w Polskiej Grupie Energetycznej zaskoczyła inwestorów. - Staramy się zachowywać jak każdy uczestnik rynkowy, czyli wykorzystywać momenty na rynku - podkreśla Paweł Tamborski, wiceminister skarbu państwa.

O zamiarze sprzedaży akcji przedstawiciele Ministerstwa mówili od dawna, ale nie padały żadne konkretne terminy. Wszystko po to, by wejść na rynek w najlepszym momencie.

Przed transakcją Skarb Państwa posiadał blisko 70 proc. akcji PGE.

{iframe:newseria.pl/obsadz_news/1105945755;700;425;}

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Nasza gospodarka odporna na negatywne czynniki geopolityczne? Tak twierdzą analitycy

W II kwartale koniunktura w Polsce okazała się korzystna, a gospodarka odporna na negatywne czynniki geopolityczne - ocenili analitycy ING, podkreślając dynamiczny wzrost sprzedaży detalicznej. Ich zdaniem wzrost gospodarczy w tym roku sięgnie 3,4-proc., choć może być wyższy.

Masz dzieci w wieku szkolnym? Przelew z ZUS-u już w drodze

Czas na zakupy wyprawki szkolnej? 300 zł od ZUS może się przydać. Ruszyły wypłaty z programu Dobry Start.

Inżynieryjny majstersztyk w Rudzie Śląskiej. Wiadukt przesunięty w dwa dni

Waga: ponad 5 100 ton, dystans do pokonania: 49 metrów, prędkość operacji: do 2 metrów na godzinę, czas trwania: niecałe 48 godzin. Wiadukt kolejowy na kluczowej linii łączącej Katowice z Gliwicami został przesunięty na docelowe miejsce nad budowaną trasą N-S w Rudzie Śląskiej. Konieczna jest jeszcze odbudowa nasypów i toru, a ruch pociągów ma zostać przywrócony do 30 lipca 2026 r.

Mistrz sztuk walk z ruchu Chwałowice zadebiutuje w nowej dyscyplinie

- Trzeba być wytrzymałym na ból, zacisnąć zęby i przeć do przodu za wszelką cenę – podkreśla Marcin Maleszewski, górnik w ruchu Chwałowice.