Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.69 PLN (-3.38%)

KGHM Polska Miedź S.A.

372.40 PLN (-1.61%)

ORLEN S.A.

145.00 PLN (+0.07%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.57 PLN (-0.33%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.50 PLN (-0.52%)

Enea S.A.

21.28 PLN (+2.11%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

22.10 PLN (-3.91%)

Złoto

4 701.22 USD (+0.02%)

Srebro

87.61 USD (-0.75%)

Ropa naftowa

106.49 USD (+0.81%)

Gaz ziemny

2.88 USD (+0.35%)

Miedź

6.62 USD (+0.01%)

Węgiel kamienny

112.50 USD (-0.44%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.69 PLN (-3.38%)

KGHM Polska Miedź S.A.

372.40 PLN (-1.61%)

ORLEN S.A.

145.00 PLN (+0.07%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.57 PLN (-0.33%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.50 PLN (-0.52%)

Enea S.A.

21.28 PLN (+2.11%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

22.10 PLN (-3.91%)

Złoto

4 701.22 USD (+0.02%)

Srebro

87.61 USD (-0.75%)

Ropa naftowa

106.49 USD (+0.81%)

Gaz ziemny

2.88 USD (+0.35%)

Miedź

6.62 USD (+0.01%)

Węgiel kamienny

112.50 USD (-0.44%)

Odbicie po najgorszej w historii przedświątecznej sesji

Indeksy giełdowe na Wall Street podejmują próby odbicia, po tym jak w poniedziałek zaliczyły najgorszą w historii sesję przypadającą w wigilię świąt Bożego Narodzenia. Inwestorzy mają nadzieję na zakończenie zamieszania na amerykańskich rynkach akcji - podają maklerzy w środę, 26 grudnia.

Indeks S&P 500 rośnie o 0,51 proc., Dow Jones Industrial zniżkuje o 0,04 proc., a Nasdaq Comp. idzie w górę o 0,68 proc.

Ruchy indeksów w środę będą uważnie obserwowane przez inwestorów bowiem benchmarkowy S&P 500 jest tylko o ok. 7 pkt. od wejścia w bessę i zbliża się do zakończenia najdłuższej hossy jaką kiedykolwiek zanotowano.

Akcje spółki Amazon zwyżkują o 3 proc. po ogłoszeniu przez firmę rekordowej sprzedaży w okresie świątecznym.

Na rynku walutowym euro słabnie o 0,1 proc. do 1,1386 USD, brytyjski funt zwyżkuje o niecały 0,1 proc. do 1,2677 USD, a japoński jen słabnie o 0,3 proc. do 110,62 za dolara USA.

Rentowność 10-letnich UST rośnie o 1 pb do 2,75 proc.

Zyskuje ropa naftowa - na NYMEX surowiec drożeje o 4,04 proc. do 44,25 USD za baryłkę.

W poniedziałek amerykańskie giełdy odnotowały spadki m.in. w związku z częściowym zawieszeniem pracy rządu federalnego i medialnymi doniesieniami dotyczącymi tego, że prezydent USA Donald Trump omawiał możliwość zwolnienia szefa Fedu Jerome'a Powella.

Również w poniedziałek minister finansów Steven Mnuchin przeprowadził rozmowę telefoniczną z czołowymi przedstawicielami banków, w tym banku centralnego, w związku z sytuacją na rynkach. Trump nazwał Mnuchina "bardzo utalentowanym facetem, bardzo mądrą osobą".

Tymczasem w środę doradca prezydenta Trumpa Kevin Hassett zapytany, czy na stanowisku przewodniczącego Fed Jerome Powell jest bezpieczny, odpowiedział: "Tak, oczywiście, na 100 procent".

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Blik dołącza do projektu, który umożliwi przesyłanie pieniędzy za granicę

Blik dołącza do współpracy rozwijanej przez europejskie firmy płatnicze skupione wokół inicjatyw EuroPA i EPI; pracują one nad wspólnym modelem płatności, który połączy lokalne portfele cyfrowe z różnych krajów Europy - poinformował w środę Polski Standard Płatności, operator Blika.

W maju wyraźne pogorszenie koniunktury w sektorze przedsiębiorstw

Majowy odczyt Miesięcznego Indeksu Koniunktury wskazuje na wyraźne pogorszenie sytuacji w sektorze przedsiębiorstw - poinformował w środę Polski Instytut Ekonomiczny. Głównym powodem jest osłabienie popytu, co skutkuje niższą sprzedażą i ograniczeniem nowych zamówień - dodał.

Przełom w polskiej zbrojeniówce. Nowe pociski 155 mm do Krabów i K9 przeszły kluczowe testy

Na tę wiadomość czekał cały polski przemysł obronny. Sukcesem zakończył się pierwszy test poligonowy pierwszego polskiego korpusu pocisku artyleryjskiego kalibru 155 mm, który został przeprowadzony na terenach Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia (WITU) w Zielonce. To niezwykle istotny etap współpracy PGO z WITU w kontekście bezpieczeństwa militarnego Polski i posiadania własnej, krajowej amunicji, niezależnej od zagranicznych licencji.

Do Jaworzna trafi 4,5 mld zł! NFOŚiGW dofinansuje z KPO Polski Hub Elektromobilności

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) podpisał w środę umowę z ElectroMobility Poland na dofinansowanie w wysokości 4,5 mld zł środkami z KPO projektu "Polski Hub Elektromobilności".