FRG: nagrody za jubileuszowe konkursy (GALERIA)

fot: Krystian Krawczyk

Z okazji 15-lecia Fundacji Rodzin Górniczych uhonorowano laureatów jubileuszowych konkursów

fot: Krystian Krawczyk

+8 Zobacz galerię

Galeria
(11 zdjęć)

Niedzielna (16 grudnia br.) gala z okazji 15-lecia Fundacji Rodzin Górniczych w Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek była okazją, aby uhonorować laureatów jubileuszowych konkursów.

 Wcześniej, 8 grudnia, w czasie spotkania rodzin górniczych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego zostali nagrodzeni wszyscy autorzy zakwalifikowanych prac.

W niedzielę uhonorowano laureatów konkursu na opracowanie plakatu promującego Fundację Tomasza Strojeckiego z Katowic (1 miejsce), Andrzeja Karpińskiego z Zabrza (2) i Damiana Wicika z Katowic (3).

Laureatami konkursu malowania obrazów w grupie stypendystów Fundacji zostali Katarzyna Rołka ze Studziennic (1 miejsce), Sonia Kawka z Oświęcimia oraz Małgorzata Doroszko z Wodzisławia Śląskiego (2), Weronika Brabańska ze Świnoujścia oraz Małgorzata Doroszko z Wodzisławia Śląskiego (3). Michał Ogiński z Radzionkowa wyróżniony został 3 miejscem za obraz w grupie sympatyków Fundacji. Wyróżnienie przyznano też Stanisławowi Trefoniowi z Rudy Śląskiej, który przekazał FRG 10 obrazów ze swoich zbiorów, w tym obraz nieżyjącego twórcy Józefa Pietrzaka.

Laureatami w konkursie na rzeźbę zostali trzej artyści, którzy swoje dzieła wykonali w węglu surowym, w materiale węglowym i w drewnie. Komisja zdecydowała przyznać 3 równorzędne nagrody Arkadiuszowi Długoszowi z KWK Mysłowice-Wesoła, Zbigniewowi Hanzlowi z KWK Pniówek i Janowi Budaczowi z Gliwic.

Laureatami konkursu na zdobienie przedmiotów użytkowych zostali stypendyści Patryk Popielarz (1 miejsce), Karolina Dziemiera (2) i Wanessa Dziemiera, obie są podopiecznymi Beaty Hajdus.

W konkurs na wspomnienia o Fundacji przyznano dwie równorzędne nagrody Elżbiecie Nowak z Jastrzębia Zdroju i Joannie Stolorz z Katowic.

Za utwór poetycki dotyczący Fundacji przyznano pierwsze miejsce stypendyście Mateuszowi Wróblowi.

W konkursie fotograficznym w grupie portretu nagrodzono stypendystkę Sandrę Młynarczyk (1 miejsce), stypendystkę Dominikę Świech (2) i podopiecznego Rafała Klonka (3), w grupie pejzażu - stypendystę Piotra Mirka (1), stypendystkę Sandrę Młynarczyk (2) i podopiecznego Rafała Klonka (3), a w grupie piękno krajobrazu - podopiecznych Natalię Dudzic (1), Gerarda Stolorza (2) i Rafała Klonka (3).

Laureatom nagrody wręczyli Andrzej Zając, zastępca prezesa FRG i Andrzej Pakura, przewodniczący Rady Fundacji.

W galerii: Uroczystości 15-lecia działalności Fundacji Rodzin Górniczych, wręczenie nagród laureatom konkursów. Katowice, 16 grudnia 2012 r. (zdjęcia: Krystian Krawczyk - portal górniczy nettg.pl)

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.