Nagrody: Ekolaury dla firm górniczych

fot: ARC

Za "Całokształt działalności na rzecz ochrony środowiska" ekolaurem narodzono Kompanię Węglową.

fot: ARC

W poniedziałek, 21 października, w Kinoteatrze "Rialto" w Katowicach odbyła się Gala z okazji rozstrzygnięcia Konkursu "Ekolaury Polskiej Izby Ekologii 2013". Podczas uroczystości nagrodzonym wręczono statuetki, wyróżnienia oraz dyplomy.

W tegorocznej edycji Kapituła przyznała 13 ekolaurów oraz 9 wyróżnień. Wśród nagrodzonych nie zabrakło firm ze środowiska górniczego i jemu pokrewnych.

Za "Całokształt działalności na rzecz ochrony środowiska" ekolaurem narodzono Kompanię Węglową. W kategorii "Ochrona powietrza" ekolaurem nagrodzony został Katowicki Holding Węglowy. Z kolei wyróżnienie w kategorii "Energooszczędność, efektywność energetyczna" otrzymała spółka Tauron Wytwarzanie.

- Konkurs "Ekolaury PIE" ma na celu promocję i prezentację najefektywniejszych działań i prac podejmowanych na rzecz ochrony środowiska, a skierowany jest do przedsiębiorstw, instytucji, organizacji pozarządowych i samorządów, które uzyskały szczególne osiągnięcia w tej dziedzinie. Ma zasięg ogólnopolski - wyjaśniają organizatorzy 12. już edycji.

Odbyła się ona pod honorowym patronatem Marcina Korolca - Ministra Środowiska, Jerzego Wenderlicha - Wicemarszałka Sejmu RP, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Regionalnego Związku Rewizyjnego Spółdzielczości Mieszkaniowej.

W 2013 roku została zmieniona formuła Konkursu. Wprowadzono nowe kategorie. Dzięki podziałowi na 10 kategorii, konkurs obejmował swym zasięgiem praktycznie wszystkie podmioty i instytucje z terenu kraju, które aktywnie działają na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego. Wyróżnianie oraz promowanie takich podmiotów staje się czynnikiem mobilizującym do troski i dalszego inwestowania w ochronę środowiska.

Oceniane były zarówno innowacyjne projekty dotyczące rozwiązań technicznych i inwestycji w dziedzinie ochrony środowiska, jak i przedsięwzięcia z zakresu edukacji ekologicznej.

W konkursie wzięło udział 45 podmiotów z terenu całego kraju.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Pod tym względem Polska wypada lepiej niż Czechy, Węgry i Niemcy

Polska ma niski wskaźnik inwestycji brutto do PKB, ale pod względem inwestycji netto wypada bardzo dobrze - ocenił BNP Paribas. Z jego analizy wynika, że po uwzględnieniu amortyzacji Polska wypada lepiej niż inne państwa regionu, np. Czechy, Węgry i Niemcy.

Katowice Airport i Politechnika Krakowska łączą siły. W Pyrzowicach przetestują technologie LiDAR

Politechnika Krakowska rozpoczyna współpracę naukową i dydaktyczną z Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice. Partnerstwo ma wesprzeć rozwój, bezpieczeństwo i niezawodność infrastruktury lotniska w Pyrzowicach. Studenci uczelni zyskają natomiast możliwość odbywania praktyk i staży w jednym z najważniejszych portów lotniczych w Polsce.

Spółdzielnia energetyczna Węglokoksu stawia na rozwój

Spółdzielnia Energetyczna Węglokoks Energia SE 1 wkracza w kolejny etap rozwoju, konsekwentnie zwiększając skalę wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz rozszerzając grono odbiorców korzystających z zielonej energii produkowanej lokalnie.

Sklep PGG z nową funkcją. Odstąpienie od umowy online bez dodatkowych formalności

Polska Grupa Górnicza wprowadziła nowe rozwiązanie w swoim sklepie internetowym. Klienci mogą teraz odstąpić od umowy bezpośrednio z poziomu Profilu Klienta, bez konieczności wypełniania dodatkowych formularzy i wysyłania pism.