Nagroda z zysku jest już na kontach górników. A kiedy wypłata Barbórki?

1759326437 szyb

fot: KGHM

Szyb GG-1

fot: KGHM

Z tej spółki górniczej płyną same dobre wiadomości. Pracownicy KGHM Polska Miedź otrzymali 21 listopada wpłaty na konto z tytułu nagrody z zysku za trzeci kwartał 2025 r. Wiadomo też, że tegoroczna barbórka, czyli nagroda z okazji Dnia Górnika zostanie wypłacona 28 listopada.

Przypomnijmy. 13 listopada organizacje związkowe działające w KGHM Polska Miedź wystąpiły do zarządu spółki o wypłatę zaliczki nagrody z zysku za trzeci kwartał 2025 r.

W piśmie do prezesa zarządu KGHM Polska Miedź Andrzeja Szydło, związki podkreślały, że nadrzędną sprawą wypłaty zaliczki jest niezmiennie docenienie złogi za wkład w pracę, zaangażowanie i determinację oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, a także wszelkich zasad etyki przez cały 2025 rok.

Decyzja o wypłacie nagrody z zysku zapadła błyskawicznie.

- Zarząd przychylił się do naszej prośby i podjął decyzję o wypłacie - podkreśla Szymon Paryż, pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w KGHM Polska Miedź O/ZG Polkowice-Sieroszowice. - Nagroda na konta pracowników wpłynęła 21 listopada.

W jakiej wysokości jest nagroda?

„Kwota zysku za trzeci kwartał 2025 r. wyniesie 3 proc. co stanowi ok. 10 proc. miesięcznego wynagrodzenia” – można przeczytać na facebookowym profilu Organizacji Zakładowej NSZZ „S” Polkowice-Sieroszowice.

Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w KGHM Polska Miedź O/ZG Polkowice-Sieroszowice poinformowała także, że 28 listopada na konta pracowników wpłynie nagroda roczna z okazji Dnia Górnika.

KGHM podsumowała 9 miesięcy 2025 r. W trzech pierwszych kwartałach spółka wypracowała 7,2 mld zł zysku operacyjnego EBITDA, co oznacza wzrost o 16 proc. w ujęciu rocznym. Zysk netto Grupy wyniósł 1 mld zł, przy stabilnych przychodach na poziomie 25,9 mld zł.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Jak zagospodarować potencjał zlikwidowanej kopalni? Mają na to pomysł

Nieczynne szyby kopalniane zostaną wykorzystane jako system poboru i zatłaczania wód

Większość Polaków chce wyjechać na wakacje latem

Wyjazd na wakacje w lecie planuje 79 proc. Polaków, a połowa z nich nie opuści kraju - wynika z badania Polskiej Organizacji Turystycznej i Travelist. Uczestnicy badania szacują, że koszt wyjazdu w tym roku na jedną osobę wyniesie od 1001 do 2000 zł.

Transformacja ciepłownictwa w kierunku niższych emisji, przy stabilnych cenach ciepła?

Zmniejszenie poziomu emisji dwutlenku węgla przez sektor ciepłownictwa przy zachowaniu bezpieczeństwa dostaw ciepła i akceptowalnych cen dla odbiorców - to główny cel projektu uchwały o strategii ciepłownictwa, którego założenia opublikowano we wtorek.

Znieśli zakaz budowy nowych elektrowni jądrowych

Szwajcarski parlament zatwierdził zniesienie zakazu budowy nowych elektrowni jądrowych, obowiązującego od 2017 r. Kraj reaguje na przewidywany wzrost zużycia energii elektrycznej i obawy o bezpieczeństwo dostaw, zwłaszcza w miesiącach zimowych. Nie podjęto jednak jeszcze decyzji w sprawie ewentualnej budowy nowych bloków.