Na Wall Street spadki drugi dzień z rzędu

Środowa, 18 listopada, sesja na Wall Street zakończyła się spadkami głównych indeksów, podobnie jak dzień wcześniej. Rynki starają się znaleźć równowagę między nowymi informacjami na temat postępów w pracach nad szczepionkami na Covid-19 a rosnącą liczbą przypadków koronawirusa na świecie.

Dow Jones Industrial na zamknięciu spadł 345 pkt, czyli 1,16 proc. i wyniósł 29 438,42 pkt.

S&P 500 zniżkował 1,16 proc. i wyniósł 3567,79 pkt.

Nasdaq Comp. poszedł w dół 0,82 proc., do 11 801,60 pkt.

- Wiele dobrych wiadomości już się przetoczyło przez rynki. Inwestorzy szukają teraz kolejnych katalizatorów wzrostu, co w obecnej sytuacji może być trudne - powiedział analityk ETX Capital Michael Baker.

- Ogólnie rzecz biorąc, sytuacja dla inwestorów jest jaśniejsza, ale ożywienie będzie prawdopodobnie nierównomierne - dodał Cormac Weldon, dyrektor ds. rynku akcji w USA w Artemis.

Notowania Pfizera rosły 2,5 proc. Spółka podała, że ostateczne wyniki późnego etapu badania szczepionki Covid-19 wykazały, że jest skuteczna w 95 proc., dodając, że ma wymagane dane z dwumiesięcznych badań pod kątem bezpieczeństwa i będzie ubiegać się o awaryjną autoryzację w USA.

W zeszły poniedziałek Pfizer podał, że opracowywana wspólnie z niemieckim BioNTech szczepionka jest skuteczna w 90 proc.

Natomiast w poniedziałek w tym tygodniu amerykańska firma Moderna podała, że jej szczepionka na Covid-19 ma 94,5 proc. skuteczności. Firma wskazała, że w tym roku może wyprodukować 20 mln dawek szczepionki, a w 2021 r. od 500 mln do 1 mld.

- Myślę, że te informacje są już uwzględnione w wycenach rynkowych. Trzeba podkreślić fakt, że zbliżamy się do znacznie jaśniejszego obrazu sytuacji w 2021 r. i podczas gdy tymczasowe restrykcje muszą zostać w mocy, powrót do normalności jest na dobrej drodze - powiedział Neil Wilson, główny analityk rynkowy w Markets.com.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

PKP Cargo ma dwie umowy na przewozy dla górniczej spółki

PKP Cargo w restrukturyzacji zawarło dwie umowy na usługi przewozu koleją węgla kamiennego, mączki wapiennej i kamienia wapiennego dla PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna - podał w piątek przewoźnik.

Polscy przewoźnicy zdominowali drogowy transport towarów w UE

Przewoźnicy z Polski odpowiadają za ponad 20 proc. drogowego transportu towarów w krajach Unii Europejskiej – wynika z danych Eurostatu opublikowanych w piątek, 31 lipca 2026 r. Przewożą najwięcej w całej UE.

Polska idzie po suwerenność amunicyjną. PGZ podsumowuje pierwszy rok budowy trzech fabryk 155 mm

Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) zamknęła pierwszy rok realizacji strategicznego programu budowy trzech fabryk amunicji artyleryjskiej 155 mm. Przedstawiono postępy inwestycji w czterech spółkach domeny amunicyjnej oraz harmonogram osiągnięcia pełnej suwerenności produkcyjnej do końca 2028 roku.

Kolejny etap strategicznej modernizacji huty

Oddział ArcelorMittal Poland w Krakowie wchodzi w kolejny etap strategicznej modernizacji. Po wyłączeniu części instalacji produkcyjnych spółka pracuje nad tym, by zwiększyć efektywność logistyki i transportu. Jednym z kluczowych elementów tych zmian jest przebudowa infrastruktury kolejowej, która odgrywa fundamentalną rolę w logistyce wsadu dla walcowni gorącej i walcowni zimnej.