Na Wall Street bez większych zmian

Środowa, 26 lutego, sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi spadkami, chociaż w ciągu dnia indeksy podejmowały próbę odreagowania po dwóch dniach mocnych zniżek. Inwestorzy analizują najnowsze informacje dotyczące rozprzestrzeniania się koronawirusa na świecie.

Dow Jones Industrial na zamknięciu spadł o 0,46 proc. do 26 957,59 pkt. S&P zniżkował o 0,38 proc. do 3116,39 pkt. Nasdaq Composite wzrósł o 0,17 proc. do 8980,78 pkt.

Poprzednie dwie sesje przyniosły największe spadki na giełdach w USA od czterech lat.

- Inwestorzy muszą być przygotowani na ryzyko korekty rynku. Nie powinno dziwić, że zwiększona globalna niepewność może zaszkodzić wycenom na rynku akcji - powiedział Pramod Atluri, menedżer portfela w Capital Group.

Akcje Walt Disney spadły 1,5 proc. CEO spółki Bob Iger ustąpił ze stanowiska, a zastąpił go Bob Chapek.

Notowania Papa John's szły w dół o 8 proc., mimo że kwartalny zysk na akcję przebił o cztery centy oczekiwania analityków.

Rosły akcje sektora IT - Netflix zyskał 3,5 proc., a Micron i Nvidia po około 3 proc.

Indeks VIX, miara oczekiwanej zmienności i instrument oceny sentymentu, zwyżkował do 27,5 pkt, do najwyższych poziomów od końca stycznia.

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach kontynentalnych wzrosła do 2715 - poinformowała chińska Narodowa Komisja Zdrowia. W ostatnich 24 godzinach bilans ten zwiększył się o 52 zgony.

Koronawirus zaczął rozprzestrzeniać się także w Europie. We Włoszech zanotowano 424 przypadki zakażeń oraz 12 zgonów, a we Francji zanotowano dotychczas dwie ofiary śmiertelne i 17 zakażeń. Pierwszy przypadek koronawirusa odnotowano w Grecji, a w hotelu na hiszpańskiej Teneryfie kwarantannie poddanych zostało ponad tysiąc gości, gdzie potwierdzono cztery przypadki infekcji. Zakażenie koronawirusa odnotowano dotąd w trzydziestu krajach.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

POLREGIO kupuje sześć nowych Elfów od PESY. Pociągi wyjadą na tory w 2029 roku

POLREGIO S.A. podpisało w środę, 5 sierpnia 2026 r., umowę na zakup sześciu nowoczesnych, niskopodłogowych elektrycznych zespołów trakcyjnych ELF, które wyprodukuje PESA Bydgoszcz S.A. Wartość kontraktu to 214,8 mln zł netto, a pierwsze składy mają wyjechać na tory w połowie 2029 roku.

Rozbudują ważną drogę ekspresową. Jest przetarg

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na rozbudowę trasy S1 na odcinku Mysłowice-Lędziny.

Domański: Rekordy warszawskiej giełdy efektem rosnącego zaufania inwestorów

Od 15 października 2023 r. indeks WIG urósł o 125 proc., a WIG20 o 102 proc.; nowe rekordy warszawskiej giełdy to efekt m.in. rosnącego zaufania inwestorów do Polski - ocenił szef MF Andrzej Domański. We wtorek WIG po raz pierwszy przekroczył 150 tys. pkt. na zamknięci sesji.

Elektryk? Tak, ale najlepiej niedrogi

Polacy nie mówią „nie” samochodom elektrycznym. Głównym kryterium jest jednak cena.