Można pogodzić węgiel i ambitne cele polityki klimatycznej

1462432004 nowakowski remigiusz 03

fot: (Tauron)

- Zgodnie z przewidywaniami pierwszy kwartał 2016 r. nie był łatwy dla branży energetycznej - zauważa prezes Taurona Remigiusz Nowakowski

fot: (Tauron)

Jak już informowaliśmy w portalu górniczym nettg.pl premier Beata Szydło ogłosiła, że wkrótce ma zacząć działać Polska Fundacja Narodowa, której celem będzie m.in. promocja Polski za granicą i obalanie stereotypów na temat naszej energetyki.

- Rodzima energetyka udowadnia, że można rozwijać wykorzystanie węgla wraz z innymi paliwami do produkcji energii i jednocześnie pogodzić ambitne cele polityki klimatycznej. Polska Fundacja Narodowa zwiększy skuteczność polityki informacyjnej i promocji w zakresie poznania i zrozumienia argumentów polskiej strony w Europie, jeśli chodzi o politykę klimatyczną - podkreśla Remigiusz Nowakowski, prezes zarządu Tauron Polska Energia.

Na liście przedsiębiorstw zakładających fundację znajdują się cztery grupy energetyczne dostarczające energię elektryczną do ponad 90 proc. odbiorców: PGE Polska Grupa Energetyczna, Enea, Energa, Tauron, a także najwięksi producenci i sprzedawcy gazu oraz paliw w kraju, czyli Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, PKN Orlen oraz Grupa Lotos.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Tyle wynoszą teraz zarobki w Polsce. Najnowsze dane GUS

Główny Urząd Statystyczny podał czerwcowe dane dotyczące zarobków w sektorze przedsiębiorstw.

Rozpoczęto wielką operację likwidacji szybów kopalnianych, potrwa do grudnia

Zasypywanie południowego szybu wentylacyjnego kopalni ČSM będzie odbywać się nieprzerwanie 24 godziny na dobę, przez 11 dni. Operacja pochłonie 45 tys. m sześć. odpadów poflotacyjnych, produktu ubocznego przeróbki węgla, który przygotowano jeszcze w trakcie eksploatacji węgla, i który przeszedł niezbędne certyfikacje.

Giełdy w górę, S&P 500 przerwał serię 3 spadkowych dni

Wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się solidnymi wzrostami głównych indeksów, a S&P 500 przerwał serię trzech spadkowych dni z rzędu. Inwestorzy wrócili do kupowania akcji producentów półprzewodników.

URZADY SWIETOCHLOWICE KZM 3

Miasto węgla, ratuszy i górniczych witraży

W Świętochłowicach ostatnią kopalnię – ruch Polska (wcześniej kopalnia Deutschland) zamknięto 30 listopada 2000 roku. Mimo to w mieście nie brakuje górniczych akcentów. Najpiękniejsze są w dwóch z trzech, a w zasadzie czterech miejskich ratuszy. To zjawiskowe witraże autorstwa dawnych mistrzów Stanisława Ligonia i Ferdinanda Mullera z Ouedlinburga. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych miejsc autorstwa red. Katarzyny Zaremby-Majcher.