Miedziowa spółka z nagrodą Firma Roku 2020 na 30. Forum Ekonomicznym

fot: lubin.pl

KGHM za ewentualne opóźnienia w dostawach może zapłacić kary

fot: lubin.pl

KGHM Polska Miedź została Firmą Roku 2020. Nagrodę wręczono we wtorek, 7 września, podczas wieczornej gali 30. Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Kapituła wyróżniła miedziowego giganta m.in. za rekordowe wyniki, strategię i wizję działania, zrównoważony rozwój i innowacyjność.

Nagrodę na ręce prezesa KGHM Marcina Chludzińskiego wręczył wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. W wystąpieniu podkreślił, że KGHM Polska Miedź należy do wiodących polskich marek, których logo znane jest na całym świecie. To wizytówka Polski i wizytówka Dolnego Śląska - mówił wicepremier.

W trakcie gali zostały wręczone także dwie inne nagrody: Szkoły Głównej Handlowej, którą otrzymał prezes firmy Maspex Krzysztof Pawiński, oraz prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, która trafiła do firm 3M, Techland oraz BSH. Jak oceniono, są to spółki szczególnie wyróżniające się działaniami na rzecz społeczności lokalnej.

Dziękując za wyróżnienie KGHM-u tytułem Firmy Roku, prezes spółki akcentował, że za sukcesem każdej instytucji czy firmy stoją ludzie. - Za naszym dzisiejszym sukcesem stoją 34 tys. pracowników firmy; to jest ich nagroda - ocenił Chludziński.

- Bardzo cieszę się z tego, że odbieramy tę nagrodę na Dolnym Śląsku, bo chyba mogę powiedzieć, że jesteśmy tutaj najgłębiej zakorzenieni - na ponad 1,3 tys. m - mówił prezes KGHM.

Nawiązując do strategii firmy, prezentowanej we wtorek podczas rozpoczętego we wtorek Forum Ekonomicznego w Karpaczu, Chludziński zadeklarował gotowość spółki do biegu w maratonie rozwojowym. Jak podkreślił, przyszłość jest w miedzi.

W swoim wystąpieniu wicepremier Sasin zauważył, że mimo trudnego okresu kryzysu spowodowanego pandemią, KGHM-owi udało się w ub.r. wypracować znaczący, ponad 3-miliardowy zysk, zaś w pierwszym półroczu 2021 r. zysk przekracza 3,7 mld zł. W opinii wicepremiera, także dzięki takim firmom jak miedziowa spółka, gospodarka szybciej wychodzi ze spowolnienia spowodowanego pandemią.

- Mam nadzieję, że ten trudny okres jest już za nami. Wskaźniki gospodarcze wskazują, iż czas kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią mija - to również w pewnej części zasługa KGHM - ocenił wicepremier.

Jego zdaniem, KGHM to firma z wizją, która ma pomysły nie tylko na swoje bieżące funkcjonowanie i coraz lepsze spełnianie oczekiwań odbiorców, ale także na to, jak zmierzyć się z największymi obecnie wyzwaniami, przede wszystkim z transformacją energetyczną - również poprzez rozwój odnawialnych źródeł energii.

Sasin nawiązał do jednej z wtorkowych dyskusji 30. Forum Ekonomicznego w Karpaczu, podczas której KGHM - w obecności wicepremiera - przedstawił swoje strategiczne plany.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Na tegoroczne wakacje wydamy średnio niemal 300 zł więcej na osobę niż rok temu

Średnio 2042 zł wyda statystyczny Polak na tegoroczne wakacje; to o niemal 300 zł więcej niż rok wcześniej - wynika z badania "Wakacyjny Portfel Polaków 2026". Przeciętne gospodarstwo domowe na letni wypoczynek przeznaczy ok. 5,1 tys. zł, czyli ponad 700 zł więcej niż w 2025 r.

Łzy w cechowni i wagonik z ostatnią toną węgla. Historyczny koniec wydobycia w KWK Bielszowice

W czwartek, 25 czerwca, po 122 latach działalności symbolicznie zakończono wydobycie węgla w kopalni Bielszowice. - Przez te wszystkie dekady Bielszowice były naszym wspólnym domem i miejscem ciężkiej pracy. Złoża, które pozostawili nam nasi przodkowie, pozwoliły zbudować pomyślność wielu pokoleń - podkreślano podczas czwartkowej uroczystości.

Energetyczni giganci podpisali list intencyjny ws. odbudowy energetyki Ukrainy

Szefowie PGE, Orlenu, Enei i Tauronu podpisali w Gdańsku list intencyjny dotyczący zaangażowania w odbudowę ukraińskiej infrastruktury energetycznej. Minister aktywów państwowych Wojciech Balczun podkreślił, że nie wyobraża sobie, żeby polskie firmy nie brały udziału w odbudowie Ukrainy.

Górnicza spółka wygrała proces z ekologami. Poszło o koncesję

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Fundacji Frank Bold. Tym samym zakończył się wieloletni spór dotyczący koncesji Kopalni Turów.