Miasteczko Śląskie: nowa instalacja i logotyp w hucie cynku

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Huta Cynku Miasteczko Śląskie należy do grupy ZGH Bolesław

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Uroczyste oddanie do użytku nowej instalacji do neutralizacji i odtalowania ścieków w Hucie Cynku Miasteczko Śląskie SA nastąpi w czwartek (11 maja) przed południem w ramach tegorocznych obchodów święta hutników - poinformowała spółka w komuniacie o planowanym wydarzeniu.

Wśród dwustu gości swój udział w uruchomieniu instalacji zapowiedzieli m.in. Mirosław Indyka (prezes i dyrektor Huty Cynku Miasteczko Śląskie), Piotr Janeczek (prezes Stalprodukt SA), Bogusław Ochab (prezes ZGH Bolesław), przedstawiciele administracji i samorządowcy

Zgodnie z tradycją obchody Dnia Hutnika rozpoczną się od mszy św. w parafii Wniebowzięcia NMP w Miasteczku Śląskim o godz. 9.30. Potem hutnicy pomodlą się do swego patrona pod figurką św. Floriana na terenie zakładu.

Huta cynku zaprezentuje też swój nowy logotyp. Nowe logo umieszczono już na zmodernizowanym budynku administracji zakładu, ale póki co pozostaje zasłonięte specjalną płachtą. Oficjalne odsłonięcie zaplanowano na południe w czwartek.  

Po akademii w sali Koral, na której przedstawione zostaną wyniki i plany huty oraz wręczone będą odznaczenia dla zasłużonych pracowników, uroczystość zwieńczy godzinny koncert pt. Powróćmy jak za dawnych lat w wykonaniu artystów Opery Krakowskiej. Spektakl nawiązuje do przyszłorocznego jubileuszu: 50-lecia wytopu pierwszego cynku w hucie w Miastecznku Śląskim.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Nie będzie referendów w Chorzowie i Będzinie. Za mało podpisów i uchybienia formalne

Prezydenci Chorzowa i Będzina mogą spać spokojnie. Komisarze wyborczy odrzucili wnioski o przeprowadzenie referendów w tych miastach. W Chorzowie referendum nie obędzie się z powodu zbyt małej liczny ważnych podpisów poparcia, a w Będzinie z powodu uchybień formalnych.

URE zatwierdził taryfę na usługi magazynowania gazu przez Gas Storage Poland

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfę na usługi magazynowania gazu ziemnego przez spółkę Gas Storage Poland - podał Urząd. Stawki będą niższe o ok. 1,1 proc.

Wolny piątek w dwóch kopalniach PGG. Sprawdź, w których

Górnicy dwóch kopalń zespolonych w Polskiej Grupie Górniczej - ROW i Ruda - skorzystają w tym roku z wydłużonego weekendu na początku czerwca. Piątek po Bożym Ciele dyrekcje obu kopalń ogłosiły dniem wolnym od pracy.

PGG przypomina: Spotkanie w sprawie możliwości pracy w branży kolejowej dla górników już 3 czerwca

Polska Grupa Górnicza, Koleje Śląskie oraz spółka z grupy PGG – Synercom Usługi Wspólne na podstawie porozumienia podpisanego 3 listopada 2025 roku realizują wspólny projekt zatrudnienia byłych górników na stanowiskach związanych z utrzymaniem i prowadzeniem taboru kolejowego. 3 czerwca w odbędzie się kolejne spotkanie informacyjne dot. pracy w branży kolejowej.