MEW: 5 mln zł z obligacji

W czerwcu MEW SA, notowana na NewConnect spółka z branży energetyki wodnej, z sukcesem zakończyła emisję obligacji, w wyniku której pozyskała nieco ponad 5 mln zł – dowiedział się portal nettg.pl z informacji przekazanych przez firmę. Wielkość emisji objęła 46 tyś. obligacji serii A, zaś wartość nominalna pojedynczego papieru wartościowego wynosiła 110 zł.

W maju podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy została podjęta decyzja o przeprowadzeniu emisji obligacji w celu pozyskania środków na dalszy rozwój spółki. Podobnie jak w przypadku zrealizowanej w grudniu 2010 r., a następnie w marcu tego roku prywatnej subskrypcji akcji, i tym razem zostały objęte wszystkie zaoferowane obligacje (46 tyś.). Wśród obligatariuszy znajdują się zarówno osoby fizyczne, jak i prawne. W emisji łącznie uczestniczyło 27 podmiotów.


- Cieszy nas tak duże zainteresowanie inwestorów naszą spółką. W wyniku emisji obligacji pozyskaliśmy kwotę odpowiadającą zapotrzebowaniu firmy na środki niezbędne do realizacji dalszych planów rozwojowych. Muszę przyznać, iż grono potencjalnych obligatariuszy znacznie przewyższyło pakiet obligacji, który zaoferowaliśmy. Kolejny raz potwierdza to silną pozycję MEW SA w branży energetycznej oraz fakt, że inwestowanie w zieloną energię jest dobrą i bezpieczną lokatą na przyszłość – komentuje przewodniczący rady nadzorczej, Marcin Markiewicz.


Przypomnijmy, że w drugiej połowie grudnia 2010 r. MEW SA przeprowadziła prywatną emisję akcji, w wyniku której pozyskała 2,7 mln zł. Wyemitowanych zostało 540 tyś. akcji serii C, które w całości zostały objęte (540 tyś.). W emisji uczestniczyły 33 podmioty, z czego większość stanowili udziałowcy posiadający akcje serii B, oferowane przed debiutem spółki na rynku NewConnect. Celem emisyjnym była m.in. realizacja kolejnych zaplanowanych przez MEW projektów oraz kontynuacja inwestycji w Cieszynie, gdzie już na początku czerwca b.r. zakończyły się prace budowlane związane z realizacją inwestycji. Sukcesem zakończyła się również prywatna emisja akcji serii D przeprowadzona w marcu b.r., w wyniku której spółka pozyskała 1 mln zł na realizację dalszych działań inwestycyjnych.


W ramach grupy kapitałowej MEW SA w marcu tego roku została powołana spółka MEW Projekt SA, która zajmuje się dostarczaniem kompleksowych usług związanych z projektowaniem, konstruowaniem oraz budową obiektów małych elektrowni wodnych (MEW). Wszystkie przedsięwzięcia dotychczas prowadzone przez MEW stanowią portfolio powołanej spółki zależnej, która będzie kontynuować ich dalszą realizację w zakresie projektowania, budowy i konstruowania. Portfel projektów obejmuje siedem inwestycji, w tym 0,56 MW w Cieszynie, 0,25 MW w województwie podkarpackim, 0,25 MW w podlaskim, 6 MW w małopolskim, 0,12 MW na terenie Wielkopolski oraz 2 MW na Dolnym Śląsku.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Spółka węglowa podsumowała rok i ogłosiła kolejne projekty

W ubiegłym roku spółka węglowa OKD realizowała sprzedaż po cenach niższych niż w latach ubiegłych, co spowodowało, że średnia cena sprzedaży jednej tony węgla była niższa od kosztów wydobycia - przyznał zarząd.

To uratuje tysiące miejsc pracy? JSW dostała zielone światło na gigantyczne złoże Dębieńsko

Minister klimatu i środowiska udzielił Jastrzębskiej Spółce Węglowej koncesji na rozpoznawanie złoża węgla kamiennego i metanu z pokładów węgla Dębieńsko 1. – To strategiczny krok, który otwiera drogę do znaczącego zwiększenia zasobów węgla koksowego oraz wydłużenia perspektywy funkcjonowania kopalni Knurów-Szczygłowice – podkreślają przedstawiciele Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Nowa przestrzeń pamięci i kultury. Otwarcie rozbudowanego ŚCWiS w Katowicach

Rodziny górników poległych 16 grudnia 1981 roku w kopalni „Wujek”, mieszkańcy Katowic, samorządowcy, przedstawiciele środowisk kulturalnych oraz partnerzy instytucji wspólnie uczestniczyli w uroczystym otwarciu rozbudowanej siedziby Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności im. Dziewięciu Górników z „Wujka” w Katowicach.

Jak chronić polskie górnictwo przed cyberzagrożeniami? Jarosław Zagórowski wskazuje nową drogę

GIG zna specyfikę zakładów górniczych, systemów automatyki, infrastruktury podziemnej, monitoringu i procesów technologicznych. Wiemy, że w przemyśle bezpieczeństwo cyfrowe musi iść w parze z bezpieczeństwem technicznym oraz organizacyjnym - mówi Jarosław Zagórowski, dyrektor Głównego Instytutu Górnictwa.